Baymak Klima Bakımı

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Baymak klimalar hem ısıtma hem de soğutmada kullanıldığından bakımlarının yılda iki kez yapılması gerekmektedir. Bakımlar işin uzmanı tarafından yaz öncesi ve kış öncesi dönemde olabilir.

Baymak Klima Bakımını Kullanıcı Yapamaz mı?

Baymak klimalar elektroniktir. Yapılan yanlış bir hata kötü sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle de önerimiz işin uzmanından yardım alınmasıdır. Kullanıcı olarak Baymak klimanızın dış yüzey temizliğini yumuşak ve kuru bir bez ile kendiniz yapabilirsiniz. Ya da filtresini 2 haftada bir olmak koşulu ile temizleyebilirsiniz. İç temizlik uygulamasını işten anlasanız bile yapmayın. Bu önerimizi de dikkate almanızı tavsiye ederiz.

Baymak Klima Bakımında Neler Yapılır?

 1. Öncelikle iç ünitenin önünde bulunan filtresi temizlenmelidir. Filtre musluk altında temizlenebilir. Sıcak su olmamak koşulu ile ılık bir su ile herhangi bir deterjan vs. kullanmadan temizlenebilir. Temizleme sonrasında kurumaya bırakılmalıdır.
 2. Evaporatörün üstünde bulunan tozlar ve pislikler temizlenir. Temizleme sırasında anti bakteriyel kimyasalı kullanmalıdır.
 3. Coil üstünde biriken tozlar aynı zamanda yabancı maddeler temizlenir.
 4. Evaporatör temizliği sonrasında dezenfekte edilir.
 5. Gaz takviye vanası kimyasal ile temizlenir.
 6. Fan hava çıkışlarının temizliği yapılır.
 7. İç ünite kapağı dezenfekte edilerek yıkanıp kurulanır.
 8. Klimadaki toz filtresi temizlenir. Toz filtresi aşınmış ise ya da kullanım ömrünü tamamlamış ise değiştirilir.
 9. Dış ünite kondenser coil kimyasal ilaç yardımı ile temizlenir. Sonrasında kimyasal ilaçtan zarar görmemesi için basınçlı su ile temizliği sağlanır.
 10. Baymak klima gazı ölçülür. Gaz eksik ise gaz dolumu yapılır. Gaz dolumu bakıma dahil edilen bir uygulama değildir. Ne kadar gaz basılır ise ona göre ekstradan ücret alınır.
 11. Baymak klimada arızalı ya da arıza yapabilecek parçaların tespiti yapılır kullanıcıya bu konuda bilgi sunulur. Gerekir ise ek bir ücrete tabi tutularak parçalar değiştirilir.
 12. Baymak klima soğutma ve ısıtma moduna alınarak çalıştırılır. Bir aksaklık olmadığı sorunsuz çalıştığı kullanıcıya anlatılır ve bakım işlemi sonlandırılır.