A ile G Sınıfı Klima Arasındaki Fark

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Baymak klima alımlarında seçimler modellerden çok enerji sınıfına bakılarak yapılmaktadır. Klimaların da kendi içlerinde kapasiteleri kadar enerji sınıfları da bulunmaktadır. A ile G Sınıfı Klima Arasındaki Fark da genelde merak edilir. Bizler de yazımızda sizlere Baymak klimaların enerji sınıfları arasında gelen A ve G enerji sınıfı arasındaki farkları sunarak yardımcı olacağız.

Önemli Bilgi: Baymak klimalarda model ne olursa olsun enerji sınıfları A dan başlar G ye kadar devam eder. Baymak A+++ enerji sınıfında olan klimalar da bulunmaktadır.

Baymak A Sınıfı Klima ile G Sınıfı Klima Arasındaki Farklar Nelerdir?

  • Baymak A sınıfı klimalar enerji tüketimi açısından daha iyidir. G sınıfı bir Baymak klima daha çok yakıt tüketimi yapar.

Çalışmaları ya da alınan verim aynı olabilir. Fakat söz konusu yakıt tüketimi ise her zaman tavsiyemiz A sınıfı bir Baymak klima tercihi yapmanız yönündedir. A sınıfı bir Baymak klima faturanızın daha düşük gelmesine yardımcı olur.

  • Baymak A sınıfı klimalar biraz daha pahalıdır. G sınıfı klimalar ücret açısından daha uygundur.

Bunun sebebi de yine yakıt tüketimidir. A sınıfı bir Baymak klima daha az yakıt tüketimi yaptığı için fiyat açısından biraz daha pahalı olur. G sınıfı bir Baymak klima ise daha fazla yakıt tüketimi yapacağından daha uygundur. Yalnız önerimiz en başta uygun olan ve düşük kapasite yüksek enerji tüketimi yapan klima tercih etmek yerine yüksek kapasiteli, düşük enerji tüketimi yapan klimayı tercih etmenizdir. Bu da A sınıfı bir Baymak klima olmaktadır.

Baymak klimalar arasında enerji sınıfları önemlidir ve sizler de Baymak klima almayı düşündüğünüzde mutlaka bunu düşünerek hareket etmelisiniz. Aksi durumda yakıt tüketimi çok olur ve faturanız olması gerekenden daha fazla gelir. Bu nedenle de yüksek faturalar ödemek zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca G sınıfı bir klima ile A sınıfı bir klimanın çalışma kapasitesi de aynı olmaz.

A sınıfı bir klimanın da kendi içinde enerji sınıfları yer alır. Bunlar A+, A++ ve A+++ olarak devam eder. A sınıfı bir Baymak klima da tercih edecek olursanız eğer mutlaka A+++ sınıfı bir klima alın. Bu durumda yakıt tüketimi daha az olacaktır. Beklediğiniz sonucu da tasarrufu yaşayarak almış olacaksınız.