2.EL Klima Alırken Dikkat Edilecekler

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Klima almak istiyorsunuz fakat bütçeniz sıfır klima almaya yetmiyor ise, yakınınız size önceden kullandığı klimayı vermek istiyor ve almakta kararsızlık yaşıyorsanız, 2.el klima almadan önce nelere dikkat edilmeli konusunda bilgiler almak istiyorsanız sizlere özel hazırladığımız bu metni baştan sona incelemelisiniz.

2.EL Klima Alırken Dikkat Edilecekler Nelerdir?

  • En önemli şey klimanın kaç yıldır kullanıldığıdır. Klima eğer 10 yıldan fazladır kullanılıyor ise almanızın bir mantığı olmaz. Çünkü klimanın zaten toplam kullanım süresi 14 yıl kadardır. Birkaç yıl için 2.el bir klima almaya değmez. Tabi yine de seçim sizindir. Alırken eğer ödemeyeceksiniz tercih edebilirsiniz.
  • Dış yüzeyini kontrol edin. Herhangi bir yerinde çizik ya da ezilme olmasın. Aksi halde kötü bir görüntü oluşturmakla kalmaz sorun yaşamanıza da neden olur.
  • Bağlantılarını kontrol edin. Bağlantılarda çatlaklık var ise almayın. Bu ek bir masrafın çıkmasına neden olur.
  • 2.el klima almadan önce servis çağırarak arızası var mı diye kontrol ettirin. Ekipler herhangi bir arıza görmez ise tercih edebilirsiniz. Veya arızası ufak ise giderebilir daha sonrasında alabilirsiniz. Masrafı yüksek ise kesinlikle tercih etmeyin.
  • Kullanmak istediğiniz odaya uyum sağlıyor mu diye araştırma yapın. Klimanın kullanacağınız odaya yeterli olmaması ya da fazla gelmeyi yok yere yakıt tüketmesi demektir. Yok yere masraf yapmanız demektir. Bu açıdan da kapasite önemlidir. Klimanın kapasitesi eğer kullanmak istediğiniz odaya uygun ise tercih edebilirsiniz.
  • Güvenilir kişilerden ya da bayilerden alın. Bu da önemli bir seçenektir. Güvenmediğiniz ya da bilmediğiniz yerlerden 2.el klima almayın. Aksi halde bir sorunla karşılaştığınızda sorun yaşayabilirsiniz. Yakınınızdan alacaksanız da mutlaka yakınınız ile iletişim halinde olun. Yoksa boşa masraf yapmış olursunuz.
  • 2.el klima alımları sonrasında montajı için ve bakımları için mutlaka uzman desteği alın. İşlemleri bilmeyenlere ya da işten biraz anlayanlara değil bu işte uzman olanlara yaptırırsanız daha az sorun yaşarsınız.