Lambert Attivo F37 Hatası

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Kombi tesisat su seviyesinin düşük olduğunu belirtmekte olan bir koddur.

Sorun Nasıl Çözümlenir?

Bu hata kodu cihazınızın bar seviyesinin düşük olduğunu belirtmekte olan bir hata kodu olduğundan cihaza su basmanız gerekmektedir. Bu işlemi kullanıcı kendisi çözümleye bilmektedir. Bu nedenle de servis yardımı almanız gerekmemektedir.

Lambert Attivo Kombiye Su Nasıl Basılır?

İlk olarak kombinizin sağ alt köşesinde bakınız orada mavi bir vana bulunmaktadır. Mavi vana doldurma musluğu olmaktadır. Doldurma vanasını sol tarafa doğru çevirdiğiniz zaman kombinizin içerisinden su sesi gelerek bar seviyesinde bir artış olacaktır. Kombinizin bar seviyesi 1 ile 2 arasına geldiği zaman yani 1,5 bar olduğu zaman doldurma musluğunu sağ tarafa doğru çevirerek vanayı kapatınız. Daha sonra kombi ekranında AP hatasının yandığını göreceksiniz. Cihazınızın panelinde bulunan R tuşuna 3 saniye basılı tuttuktan sonra cihazınızın düzeleceğiniz göreceksiniz.

Fakat bazen işlem yapılırken aksaklıklar yaşanılabilmektedir. Bu aksaklıklardan bahsedelim;

  1. Doldurma musluğunu çevirdiğiniz zaman kombi içerisinden su sesi gelmiyor ise doldurma musluğu bozulmuş olabilir ya da boşa dönüyor olabilir.
  2. Kombi içerisinden su sesi geliyor fakat bar göstergesinde bir ilerleme olmuyor ise bu durumda manometre yani bar göstergesi arızalı demektir.
  3. Doldurma musluğunu çevirdiğiniz kombi içerisinden su sesi geldi bar seviyesi normal seviyeye ulaşmasına rağmen kombi ekranında hata yanmaya devam ediyor ise bu durumda basınç anahtarında bir sorun var demektir.