Baymak Star E119 Hatası

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Kombi tesisat su basıncının düşük olduğunu belirtmekte olan bir hata kodudur.

Baymak Star E119 Hatası Neden Kaynaklanmaktadır?

Baymak Star kombinizde bu sorunun yaşanması oldukça normaldir. Kombi içerisinde bulunan su zamanla bitmekte ve cihaza su basılmadığı zaman cihaz bu hataları vermektedir. Fakat kombiniz sık sık bu hata kodunu veriyor ise bu durumda cihazınızda sorun var demektir ve servis yardımı almanız gerekmektedir.

Baymak Star E119 Hatası Nasıl Çözümlenmektedir?

Baymak Star kombinin altında mavi ya da siyah bir doldurma musluğunu bulunmaktadır. Doldurma musluğu plastik bir parça olmaktadır. Doldurma musluğu sol tarafa doğru çevirdiğiniz zaman kombi içerisinden su sesi gelmesi gerekmektedir. Su sesi gelmesi ile birlikte kombi basınç seviyesi 1,5 bar olduğu zaman doldurma musluğunu sağ tarafa çevirerek kapatınız. Cihaz da düzelme olmadı ise cihazınızı resetleyiniz.

Cihazınıza su basarken bazı aksilikler yaşanabilmektedir. Bu aksaklıklar şunlardır;

  1. Doldurma musluğunu çevirdiğiniz zaman kombi içerisinden su sesi gelmiyor ise doldurma musluğu arızalı olabilmektedir. Servis ile iletişime geçiniz.
  2. Doldurma musluğunu açtınız kombi içerisinden su sesi geliyor fakat bar göstergesinde artış olmuyor ise bu durumda basınç göstergesi arızalı demektir. Servis yardımı alınız.
  3. Baymak Star kombiye su basma işlemini yaptınız fakat kombi ekranında hata yanmaya devam ediyor ise bu durumda basınç anahtarı arızalı demektir. Servisi aramanız gerekmektedir.