Baymak Peteklerin Altı Isınmıyor

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Peteklerin Altı Isınmıyor ise Sebebi Ne Olabilir?

Bu sorunu şu sıralar daha çok duyar olduk. Özellikle de kış dönemine geçildiğinde peteklerin alt kısımlarının daha az ısıtma yaptığını duyan kullanıcılarımız direk araştırma içerisine girer. Bu bazen sorun bazen de normal bir durum olabilmektedir. Hangi durumda sorun hangi durumda normal bunu bulmak gerekir. Bu konudaki bilgiler sizlere hemen sunalım…

Tabi farklı aksaklıkların olabileceğini de göz ardı etmemek gerekir. Aşağıdaki videomuzda konuya dair bilgilere ulaşabilirsiniz veya aşağıda sunulan bilgileri inceleyerek durum hakkındaki bilgileri öğrenebilirsiniz.

Baymak Peteklerin Üstü Isınıyor Altı Az Isınıyorsa

Bu normal bir durumdur. Peteklerin her zaman üstü ve altı aynı ısıda çalışmaz. Üst kısımları daha iyi ısınır alt kısımları daha az ısınır. Üst kısımlar ile alt kısımlar arasındaki ısı farkı en azından 20° dir. Bu nedenle ayarladığınız ısıya bağlı olarak alt kısımlar daha az ısıtma yapar ve siz bu durumda cihazda ya da tesisatta bir sorun olduğunu düşünürsünüz. Bu peteklerin hava akışı sağlaması adına kendine ait sistemidir. Bu sistem düzeltilemez.

Baymak Peteklerin Üstü Isınıyor Altı Buz Gibi Oluyorsa

Bu durumda kalorifer filtresi tıkanmış olabilir ya da cihaza reglaj ayarı gerekebilir. Böyle bir durumda kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlem bulunmaz. Teknik açıdan sorunun giderilmesi adına mutlaka servis yardımı alın. Filtre tıkalı ise temizlenir. Sorun bu sebeple yaşanıyor ise sorun giderilir. Ancak gerekli ise reglaj ayarı yapılır. Bunun için de servis yardımı almanız gerekmektedir.

Baymak Peteklerin Üstü Isınmıyorsa

Baymak peteklerde sıcaklık girişi her zaman üst kısımdandır. Bu sebeple de önce üst kısımları ısınır sonrasında alt ısınmaya başlar. Üst kısımlar ısınmıyorsa bunun tek bir sebebi vardır. O da peteğin hava yapmasıdır. Petek hava yapmış ise havası alınır ve sorun giderilmiş olur. Peteğin üst yan kısmındaki hava alma müşüründen havasını alabilir sorunu kendiniz de çözümleyebilirsiniz.

Baymak Petekler Sağdan Sola Doğru Isınmıyorsa

Bu şekilde ısıtma durumu söz konusu ise petek hava yapmış demektir. Hava alma kısmından havasını alırsanız soruna kesin çözüm bulmuş olursunuz. Bu duruma servis yardımı olmadan da müdahalede bulunabilirsiniz.