Baymak Petekler Isınmıyor

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Kullanıcı Neler Yapabilir?

  1. Önce Baymak kombiyi kış konumuna aldığından emin olmalı. Yaz konumunda kalmış ise bu sebeple ısınma durumu olmaz. Kombiyi kış yani kalorifer konumuna almalısınız.
  2. Petek vanalarını kontrol etmelisiniz. Petek vanaları kapalı kaldı ise petekler bu yüzden de ısınmıyor olabilir. Petek vanalarını açmalısınız. Bir de en azından 3 petek kullanmanızı öneririz. Aksi durumda daha farklı sorunlar yaşarsınız.
  3. Kombi su basıncına bakıp düşük ise su basabilirsiniz. Bar değerinin normalde 1,5 olması gerekir. Bar değeri 1 in altında ise düşük demektir. Bu durumda cihaza su basmalısınız. Su basma sonrasında sorun düzelmezse yapabileceğiniz başka bir işlem yoktur.
  4. Ekranda hata kodu var ise cihazı birkaç kez resetleyebilirsiniz. Resetleme işlemi sorun düzelmezse eğer 3 kez yapılabilir.

Belirtilen uygulamaları yapmanız sonrasında sorun yine de düzelmez ise yapabileceğiniz işlem ya da uygulama bulunmaz. Soruna daha fazla müdahalede bulunmadan mutlaka servis yardımı alınız. İşinde uzman servis ekibi yardımı alırsanız sorun kesin olarak çözümlenecektir.

Baymak Petekler Isınmıyor ise Sebebi Nedir?

  • Devir daim pompası arızalı olabilir

Kombide devir daim sağlama görevi üstlenen bu parçada sorun olduğunda petekler ısınmaz. Genelde karşımıza peteklerin ısınmaması arızasında pompa çıkmaktadır. Pompa arızasında genelde tamir işlemi de yapılabilir. Değişim uygulaması da yapılabilmektedir.

  • Kalorifer sensörü arızalı olabilir

Kalorifer sensörü arızası durumunda teknik açıdan sorun tespit edilir ve parçada sorun var ise değişimi yapılarak sorun çözümlenmiş olur.

  • Kalorifer filtresi tıkalı olabilir

Kalorifer dönüş borusu içinde yer alan filtrenin tıkanma gibi durumlarında bu sorun karşımıza çıkabilir. Sorun sadece filtre temizliği ile çözümlenebilir. Çözüm maliyeti de düşük olur.

  • Kalorifer düğmesi arızalı olabilir

Kalorifer düğmesi boşa dönüyor veya kırıksa kalorifer ısı ayarlaması yapılamaz. Bu yüzden petekleriniz ısınmaz. Parça arızası varsa değişimi ile problem çözümlenir.

  • Anakart arızası olabilir

Anakart potans yerinde sorun varsa veya anakart işlemcilerinde sorun varsa petekler bu sebeple ısınmıyor olabilir. Parça tamiri ya da değişimi ile problem çözümlenebilir.