Baymak Petekler Az Isınıyor

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Tüketici Ne Yapabilir?

Baymak petekler yeterince ısınmadığı zaman kullanıcı olarak sadece cihazın ayarına bakabilirsiniz. Düşük ayarda çalıştığında bu sorun sıkça yaşanabilir. Düşük ayarda düşük ısı zaten normal bir durumdur. Baymak kombi ayarını ne kadar yükseltirseniz ısıtmayı ona göre yapar. Baymak kombi ayarı yüksek olur ise petekler de iyi şekilde ısıtma yapar.

Petek ayarı yüksek olmasına rağmen ısı yeterli şekilde olmuyorsa ya da az oluyorsa bu durumda bir aksaklık söz konusudur. Servis yardımı alın.

Baymak Petekler Az Isınıyor ise Sebebi Ne Olabilir?

  • Peteklerin bakımı uzun süre yapılmamış olabilir

Tesisat temizliği işlemi 3 yılda bir kez mutlaka yapılmalıdır. Petek temizliği yapılmaz ise zamanla tesisat içerisinde toz ve pislikler sebebi ile ısıtma durumu iyi şekilde olmaz. Bu nedenle de bu sorun yaşanabilir. Petek temizliği yapılır ise sorun giderilebilir.

  • Kalorifer filtresi tıkanmış olabilir

Bu da uzun süre bakım yapılmayan kombilerde karşılaştığımız durumlar arasındadır. Filtre tıkalı ise bu sebeple petekler az ısınıyor olabilir. Filtre temizlendiğinde sorun giderilebilir.

  • Kalorifer sensöründe sorun olabilir

Bu sorunda arızalı olan kalorifer sensörü değiştirilir ise sorun giderilebilir.

  • Ana eşanjör kireçlenmiş olabilir

Ana eşanjör sorunlarında servis ekipleri tarafından müdahale edilir ve sorun ne ise ona göre çözümleme yapılır.

  • Pompa devir düşürüyor olabilir

Devir daim pompası devir düşürüyor ise petekler olması gerekenden az ısıtma yapıyor olabilir. Pompa devri düşük olduğunda sorun parça değişimi ya da tamiri ile giderilebilmektedir.