Baymak Kombide Fazla Barı Düşürme

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Kombi İdeal Basınç Seviyesi Kaçtır?

Baymak kombilerde basınç seviyesi yani kombi içerisinde bulunan su seviyesinin 1,5 olması gerekmektedir.

Baymak Kombide Yüksek Basınç Ne Demek?

Baymak kombilerinizde yüksek basınç bar seviyesinin 2,5 barı geçmesi demektir. Bu durumda cihazınız fazla basınç nedeni ile su akıtabilir. Bu durumda kullanıcı olarak basınç seviyesini 1,5 bara düşürmeniz demektir.

Baymak Kombi Yüksek Basıncı Düşürmek İçin Neler Yapılmalıdır?

  • Peteklerin Havasını Alma

Bu durumda kombiye en yakın peteğin yanına gitmeniz gerekmektedir. Petek yanında bulunan hava alma müşürünü düz bir torna vida yardımı ya da hava alma anahtarı ile açınız. Peteğinizin havası bittikten sonra içinden biraz su akmasını bekleyiniz. Peteğinizden su akarken basınç seviyesinin de düşeceğini göreceksiniz. Kombi basınç seviyesi 1,5 bara düştüğü zaman hava alma müşürünü kapatınız. Cihazınız normale dönecektir.

  • Tahliye Vanasını Açmak 

Tahliye vanası kombi altında monteli bir parça değildir. Tahliye vanası hemen her dairede tesisat borularının bulunduğu yerde bulunmaktadır. Genellikle kırmızı renktedir. Genellikle bu vana emniyet ventili ile karıştırılmaktadır. Tahliye vanası açtığınız zaman vanadan tazyikli su gelir. Bu sırada da bar seviyesinde düşme meydana gelir. Böylelikle cihazınız normale döner.