Baymak Kombi Sorununda Yapılacaklar

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Baymak kombiniz arızalandıysa direk servisi aramayın. Servis öncesi birkaç kontrol ve uygulama yaparak sorunu kendiniz de bulabilir veya çözümleyebilirsiniz. Bu konudaki açıklamalı bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Baymak Kombi Sorununda Yapılacaklar?

  1. Kullanıcı olarak dairenizde doğalgaz, su ve elektrik olduğundan emin olun. Baymak kombilerin modeli ya da çeşidi ne olursa olsun bu cihazlar elektrik, su ve doğalgazın birleşmesi ile çalışır. Dairede elektrik olmadığında cihaza da elektrik gelmez ve çalışma olmaz. Doğalgaz olmadığında ateşleme sorunu verir yine çalışmaz. Su olmadığında ise tesisat içindeki su bitene dek çalışır sonrasında yine arızaya geçer. Dairenizde doğalgaz, su ve elektrik olmasına rağmen yine de cihaz arızaya geçiyor ise birçok sebebi vardır.
  2. Daireye gaz geldiğinden emin olmak üzere doğalgaz ile çalışan farklı bir cihazı açıp kontrol edebilirsiniz. Doğalgazlı cihaz (ocak gibi) da çalışmıyorsa bu dairenizde gaz olmadığı anlamına gelir. Bu durumda kapının dışında bulunan gaz vanasına bakarak kapalı ise açık duruma getirmelisiniz. Doğalgazlı cihazınız çalışıyor ise kombi yanındaki gaz vanasına bakın ve kapalı ise açın. Açık durumda ise bir arıza durumu söz konusu demektir.
  3. Sonrasında Baymak kombi panelinde arıza kodu olup olmadığına bakabilirsiniz. Arıza kodu var ise açıklamasına göre uygulamalar yapılabilir. Kullanıcı olarak arıza kodu açıklamasına göre gereken uygulamaları yapmalı yapabileceğiniz uygulama olmadığı taktirde mutlaka uzman yardımı almalısınız.
  4. Ekranda hata kodu yok ise Baymak kombinin su basıncına bakmalısınız. Su basınç değeri 1,5 barın altında ya da 2,5 barın üstünde ise cihaz bu sebeple de arızaya geçmiş olabilir. basınç değeri düşük olduğunda doldurma musluğu ile cihaza su basabilir, yüksek olduğunda peteğin hava alma bölümünü açarak oradan su alabilir basıncı düşürebilirsiniz.
  5. Son olarak cihaz arızada iken arızadan çıkarmak adına cihazı resetleyebilirsiniz. İlk resetleme uygulaması sonrasında sorun düzelmiyor ise işlemi 3 kez daha tekrar edebilirsiniz. Defalarca uygulanan reset sonrasında cihaz yine de arızadan çıkmıyor ise bu duruma servis müdahalesi gerekeceğinden artık servisi aramalı ve cihaza başka bir müdahalede bulunmadan servis yardımı almalısınız.

Yukarıda belirttiğimiz uygulamalar Baymak Kombi Sorununda Yapılacaklar sorusunun yanıtı olmaktadır. Bu uygulamaları yaptınız ancak arıza durumunda bir düzelme olmadıysa mutlaka Baymak Servisi yardımı alın.