Baymak Kombi Sıcak Su Vermiyor

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Kullanıcı Neler Yapabilir?

  1. Öncelikle ekranda bir hata kodu var mı diye bakın. Ekranda hata kodu yoksa eğer sorunu tespit etmek güç olabilir. Ekranda hata kodu varsa da hata kodunun açıklamasına göre uygulama yapılır. Yapabileceğiniz işlem ya da uygulama bulunmaz.
  2. Dairenizde gaz olup olmadığına bakın. Gaz vanaları açık olmalıdır. Kapalı ise mutlaka açın.
  3. Baymak kombinin su basıncına bakın. Su basıncı düşük ise yani 1 barın altında ise cihaza su basmanız gerekir. Baymak kombi altında doldurma musluğu vardır onunla su basmanız gerekir. Basıncı 1,5 e geldiğinde sorunun düzelme olasılığı vardır.
  4. Baymak kombi basıncı normal ise cihazı birkaç kez resetleyebilirsiniz. Baymak kombilerde ‘R’ harfinde olan düğme reset işlemi sağlar. Bir kez basmanız yeterlidir. Sorun düzelmedikçe işlemi en fazla 3 kez yapabilirsiniz. Sorun hala devam ediyor ise yapabileceğiniz işlem yoktur ve servis yardımı almanız gerekir.

Baymak Kombi Neden Sıcak Su Vermez?

Sıcak su kombinin temel kullanım sebeplerinden biridir. Düşündüğü zaman da bir kombi her zaman öncelikle sıcak su talebine yanıt vermek amacı ile çalıştırılır. Bu açıdan da kullanılır durumda olan Baymak kombi sıcak su vermiyor ise bu durumun birçok sebebi bulunabilir.

Baymak kombi sıcak su vermiyorsa; Ntc başta olmak üzere tribün, üç yollu vana, plaka eşanjör, conta, fan, elektronik kart, akış şalteri, pompa gibi parçalarda sorun olabilir.

Baymak Kombide Sıcak Su Arızası Nasıl Giderilir?

Sorunun giderilmesi adına önce yapmanız gerekenleri yapın. Sonuç değişmiyorsa mutlaka uzman yardımı alın. Sorun ancak yerinde görülüp tespit edilirse net bilgiler verilerek uzmanı tarafından gereken müdahale yapılabilir. Sorun bu şekilde giderilebilir.