Baymak Kombi Basıncı Düşüyor

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Kullanıcı Neler Yapmalı?

Baymak kombi kullanıcısı bu sorunda basıncın ne kadar sürede bir düştüğünü kontrol etmelidir. Basıncın ayda bir düşmesi veya daha uzun sürede bir düşmesi durumu normaldir. Bu durumda cihaza su basarsınız ve kullanıma devam edebilirsiniz. Fakat basınç eğer ayda bir değil de haftada birkaç kez ya da günde birkaç kez düşüyor ise bu durumda cihazda sorun var demektir. Bu sorunda yapabileceğiniz işlem olmaz. Servis yardımı almanız gerekir.

Baymak kombide basınç düşme sorununda bir yerde su kaçağı yok ise kontrol sonrasında Baymak kombi parçalarında sorun da görülmedi ise kaçak sıva altında olabilir. Sıva altı kaçakları genelde göz ile görülemez. Bu durumda duvarda ıslanma durumu da olmayabilir. Bu gibi durumlarda uzman tesisatçı yardımı almak gerekir. Sıva altı kaçağı özel makine ile tespit edilir. Kaçak giderilir ve sorun çözümlenmiş olur.

Baymak Kombi Basıncı Düşüyor ise Sebebi Ne Olabilir?

  • Genleşme tankının havası bitmiş olabilir

Basınç düşme gibi sorunlarda genelde bu sorun sıkça karşımıza çıkmaktadır. Tankın havası az ise hava basımı yapılır ve sorun çözümlenir.

  • Ana eşanjörde sorun olabilir

Baymak kombide önemli parçalardandır. Ana eşanjörde su akıntısı olduğu için ise de basınç düşebilir. Bu durumda ana eşanjör değişimi de gerekebilir. Basınç düşme sorununda nadir olarak karşımıza çıkmaktadır.

  • Baymak kombide ya da tesisatta su kaçağı olabilir

Bu durumda kullanıcı olarak bir yerde su kaçağı olup olmadığına bakabilirsiniz. Kombide su kaçağı var ise su kaçağını gidermek gerekir. Kaçak giderilir ise sorun da düzelecektir. Petek ya da peteklerde su kaçağı varsa bu durumda tesisatçıdan yardım alınmalıdır. Petekten su geldiği için Baymak kombi tesisatındaki basınç düşüyordur. Bu sebeple tesisat su kaçağı giderildiğinde sorun da giderilecektir.