Baymak E96 Hatası

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Baymak kombinize gelen voltajın düşük olduğunu belirtmekte olan bir hata kodudur.

Not: Baymak E96 hata kodu kombilerin modellerine göre değişebilmektedir.

Kullanıcının Neler Yapması Gerekmektedir?

Baymak kombi kullanıcısı ilk olarak bir süre voltajın düzene girmesini beklemektedir. Voltajlar düzene girdikten sonra kombiyi en fazla 3 kez resetlemesi gerekmektedir. Cihaz resete rağmen düzelmez ise bu durumda servis ekiplerini çağırması gerekmektedir.

Baymak E96 Hatası Neden Kaynaklanmaktadır?

Baymak kombilerde bu sorunun yaşanmasının temel nedeni cihaza gelen voltajda düzensizlik olmasıdır. Kombiye gelen düzensiz voltaj nedeni ile de kombi bundan olumsuz etkilenmekte ve arızaya geçmektedir. Bu nedenle de kombi içerisinde ki parçalara zarar gelmekte ve kullanıcılar da zor durumda kalmaktadır. Kombinizin ekranında E96 hatası var ise cihazınızdan hiçbir türlü verim alamazsınız. Servis ekiplerinin müdahalesi gerekmektedir.

Sorun Nasıl Çözümlenir?

Baymak E96 hatasında genellikle karşımıza elektronik kart hatası çıkmaktadır. Düzensiz gelen voltaj elektronik kartı etkilemiş ve bu nedenle de elektronik kart arızalanmıştır. Bu durumda ise elektronik kartın değişimi ya da tamir edilecek durumda ise tamiratı yapılmaktadır.

Alınabilecek Önlemler Nelerdir?

Baymak kombinizin düzensiz gelen voltajdan etkilenmemesi ve E96 hata kodunu vermemesi için voltajları düzenleyen bir cihaz kullanmanız gerekmektedir. Bu cihazda regülatör olmaktadır. Regülatör cihazı kombinize gelen voltajı düzene sokmakta ve yüksek ya da düşük gelen voltajlardan cihazın olumsuz etkilenmesini önlemektedir.