Baymak E25 Hatası

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Pompa blokaj sorunudur.

Not: Baymak kombide karşılaşılan E25 hatası; Dolcevita, Eco, Energy modellerinde pompa blokaj sorunudur. Brötje kombide E25 hatası kalorifer sensör sorunudur, Falke-Lambert Attivo ve Baxi Luna ve Lambert modellerinde aşırı ısınma sorunudur. Star modelinde ise pompa blokaj sorunu E125 olmaktadır.

Baymak E25 Hatası Neden Kaynaklanmaktadır?

  1. Öncelikle pompa sorunu olabilir. Pompanın sıkışması sebebi ile yaşanabilir
  2. Ana eşanjörde kireçlenme ya da tıkanmanın olması durumunda yaşanabilir
  3. Üç yollu vana konum değiştiriyorsa ya da ortada kalıyorsa yaşanabilir
  4. Tesisat tıkalı ise yaşanabilir
  5. Kalorifer filtresi tıkanmış ise yaşanabilir.

Baymak E25 Hatası Nasıl Giderilir?

Bu arıza durumunda bir de önemli olan en az 3 petek vanasının açık durumda olduğundan emin olmanızdır. 3 petekten az kullanılıyor ise aşırı ısınma sorunu yaşanabilir. Bu durumda mutlaka petek vanalarını kontrol edin. Sorun düzelmez ise cihazı resetleyin. Yine sonuç alamıyorsanız mutlaka servis yardımı alın.

Baymak kombi ekranında beliren E25 hata kodu belirdiği zaman genelde karşımıza pompa sıkışıklığı çıkar. Fakat arıza durumunun birden çok sebebi de bulunabilmektedir. Bu gibi durumlarda yukarıda belirttiğimiz arıza durumları uzman servis ekibi tarafından kontrol edilir. Hangi parçada ya da parçalarda sorun var ise ona göre müdahale yapılır. Bu konuda uzmanını bulmanız ve uzmanından yardım almanız önemlidir.