Baymak E10 Hatası

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Tesisat suyunun azalıp 1 bar altında olduğunu belirten uyarı kodudur.

Not: Baymak E10 arızası; Dolcevita, Eco, Energy, Falke, Lambert ve Baxi luna modellerinde düşük su basınç hatasıdır. Star ve Brötje modellerinde ise düşük su basınç arızası E119 olarak bilinmektedir.

Baymak E10 Hatası Nasıl Çözümlenmektedir?

Baymak kombilerde E10 hatası genellikle kullanıcıların çözümleyeceği bir hata durumundadır. Bu durumda kombinin düşük olan su basıncını yükseltmeniz gerekmektedir. Cihaza su basarak sorunun kesin anlamda çözümlenmesini sağlayabilirsiniz.

  • Baymak kombinizin altında mavi ya da siyah plastik doldurma musluğu bulunmaktadır. Doldurma musluğunu sol tarafa doğru çeviriniz. Sol tarafa doğru çevirdiğiniz zaman kombi içerisinden su sesi gelerek kombi basınç göstergesinde ilerleme olacaktır. Bar seviyesi 1,5 bar olduğu zaman doldurma musluğunu kapatınız. Cihaz normale dönmez ise bu durumda cihazınızı resetleyiniz.

Yukarıda belirtilen işlemlere rağmen srounda düzelme olmaz ise bu durumda aşağıda belirtilen durumlar söz konusu olabilir.

  1. Doldurma musluğu arızalı olabilir. Doldurma musluğunu açtığınız zaman kombi içerisinden su sesi gelmiyor ise vana arızalıdır. Servis müdahalesi gerekmektedir.
  2. Bar göstergesi arızalı olabilir. Kombinizin içerisinden su sesi gelip barda artış olmuyor ise bu durumda gösterge arızalı demektir. Servisten yardım alınız.
  3. Basınç anahtarı arızalı olabilir. Kombinize su basma işlemini yaptınız fakat kombi ekranında hata ışığı yanmaya devam ediyor ise bu durumda basınç anahtarı adı verilen basınç sondasında arıza var demektir.