Star Hata Kodları

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Bilmenizi İsteriz: Baymak Star Hata Kodları nelerdir? arıza kodlarının açıklamaları çözüm bilgileri ve arızalı parçalar bilgisi sayfamızda detaylı olarak aktarılmıştır.

 • E10 Hata Kodu Nedir?

Daire sıcaklığını karta bildirmekte olan sensörde sorun olduğu anlamına gelir. Sensör arızasında kablolarda kopma ya da kısa devre yapma sorunu da olabilir. Net tespit için servisi aramanız gerekir.

 • E20 Hata Kodu Nedir?

Kalorifer sensör sorunudur. Bu sorunda peteklerinizde ısıtma olmaz. Sensör dışında sensör kablolarında da sorun olabilir. Net tespit ve müdahale adına servisi aramalısınız.

 • E28 Hata Kodu Nedir?

Sadece bacalı kombilerde baca sensöründe arıza durumu söz konusu olduğu zaman bu durum yaşanır. Bu sorunda hava akış problemi yaşanır. Baca sensörü arızasında parça değişimi gerekeceğinden servisi aramanız gerekmektedir.

 • E50 Hata Kodu Nedir?

Sıcak su sensör sorunudur. Bu sorunda cihazdan sıcak su alamazsınız. Sensörün yanı sıra kablolarda kopma ve kısa devre de olabilir. Servis ekiplerinin yerinde görmesi gerekmektedir.

 • E110 Hata Kodu Nedir?

Aşırı ısınma sorunudur. Bu sorunda önce cihazın su basıncına bakın. Susuz kalmış olabilir. Su basıncı düşük ise su ekleyin. Cihaz petek konumunda ise petek vanalarını kontrol edin. Petek vanalarını açın. Sorun yine de devam ederse servisi arayın. Ana eşanjörün kireçlenmesi, pompanın sıkışması, kalorifer filtresinin tıkanması ya da üç yollu vanada sorun olması bu durumlara neden olabilir.

 • E119 Hata Kodu Nedir?

Basının düşük olduğunu belirten arıza kodudur. Genelde en sık yaşanılan arıza durumlarından biri olarak bilinir. Bu sorunda kombiye ihtiyacı olan suyu 1,5 bar kadar basmalısınız. Su basma uygulamasından sonra düzelme olmazsa cihazı resetleyebilirsiniz. 3 reset uygulamasından sonra sorun hala devam etmekte ise servisi aramalı yardım almalısınız.

 • E125 Hata Kodu Nedir?

Pompanın tesisat içerisinde suyu çeviremediğini belirten arıza kodudur. Yani pompa arızası da denilebilir. Petekler bu sorunda ısınmaz. Isınsa da yeterli şekilde olmaz. Onarım adına servisi aramalısınız.

 • E130 Hata Kodu Nedir?

Baca sensörünün faz ısıttığını yani arızaya geçtiğini belirten arıza kodudur. Bu sorunda parça değişimi gerekmektedir. Servisi aramalısınız.

 • E133 Hata Kodu Nedir?

Alev oluşumunda sorun olduğu anlamına gelmektedir. Dairenizde gaz var mı diye kontrol sağlayın. Gaz vanaları kapalı ise mutlaka açın. Son olarak cihaza birkaç kez reset atın. Bu uygulamalardan sonra hala sonuç aynı ise servisi aramalısınız. Ankart sorunlarında, gaz valfi sorunlarında ya da iyonizasyon ateşleme elektrodu sorunlarında bu arıza durumu karşımıza çıkabilmektedir.

 • E151 Hata Kodu Nedir?

Elektronik kart sorunudur. Bu arıza durumunda cihaz çalışmaz. Anakarta müdahale gerekir. Bunun için de servisi arayarak yardım almalısınız.

 • E156 Hata Kodu Nedir?

Düşük voltaj problemidir. Bu sorunda önce bir süreliğine bekleyin. Voltajlar düzeldiğinde sorun da çözümlenebilir. Uzun süredir aynı hata kodu ile karşı karşıyasanız servisi arayın. Anakart sorunu olabilir. Anakarta müdahale edilerek sorun çözümlenir. Fakat bu sorun yeniden yaşanabilir. Sorunun yeniden yaşandığı durumda tekrardan anakart sorunu yaşamamak adına mutlaka kombi regülatörü kullanın.

 • E160 Hata Kodu Nedir?

Atık gaz sistem sorunudur. Fan motoru sorunu da denilebilir. Hava akışında bir sorun olur ve bu durumda cihaz çalışma yapmaz. Reset işlemi de işe yaramaz. Servisi arayarak yardım almanızı öneririz.

 • E193 Hata Kodu Nedir?

Tesisatta hava olduğunu belirtir. Bu durumda servis yardımı almanız gerekmektedir. Sorunu çözümlemede kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem yoktur.