Luna Hata Kodları

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Bilmenizi İsteriz: Baymak Luna Hata Kodları başlığı altında Luna model kombilerde yaşanan arıza durumları, çözüm seçenekleri ve arızalı olabilme ihtimali olan parçalar bilgisi sunulmuştur. 

 • E01 Hata Kodu Nedir?

Gaz girişinde sorun olduğunu belirtir. Ateşleme sorunu da diyebiliriz. Gaz girişlerinin olduğundan emin olun. Cihaza 3 kez reset atın. Düzelme olmazsa mutlaka servisi arayın. Gaz valfi arızasında, elektronik kart sorununda, iyonizasyon ve ateşleme elektrodu sorununda bu problem karşınıza çıkabilir.

 • E02 Hata Kodu Nedir?  

Limit termostat problemidir. Bu sorun da genelde karşınıza sıklıkla çıkabilir. Cihaz susuz kaldığında kuru yanma sebebi ile aşırı ısınmayı meydana getirebilir. Basınç düşük ise su basın ya da petek vanaları açık ise kapatın. Sorun yine de düzelmez ise servisi arayarak yardım alın. Bu sorunda; kalorifer filtresi tıkalı olabilir, üç yollu vanada sorun olabilir, ana eşanjör kireçlenmiş olabilir, pompa sıkışmış olabilir.

 • E03 Hata Kodu Nedir?

Bacalı cihazlarda baca tıkalı olduğunda ya da baca sensöründe sorun olduğunda bu problem karşımıza çıkar. Hermetik cihazlarda; fan, anakart prosestat ile alakalı bir sorun olabilir veya baca ile alakalı bir durum olabilir. Bu arıza durumunda sorunun hem tespit edilip hem de müdahalesi adına mutlaka uzman yardımı almanız gerekmektedir.

 • E05 Hata Kodu Nedir?

Tesisat suyu sensöründe sorun olduğunu belirtir. Bu arıza durumunda sensörün yanı sıra kablolarda kopma durumu ya da kısa devre durumu söz konusu olabilmektedir. Tespit ve müdahale adına mutlaka servisi arayınız.

 • E06 Hata Kodu Nedir?  

Sıcak su sensöründe sorun olduğunu belirtir. Sıcak su sorunu yaşarsınız. Bu sorunda problem sadece sensör ile alakalı olmaz. Sensör kablolarında kısa devre durumunda ya da kopma durumunda da aynı sorun yaşanabilir. Tespit edilip sorunun çözümlenmesi adına servisi aramalısınız.

 • E10 Hata Kodu Nedir?

Kombi suyunun azaldığını ya da bittiğini belirten bir arıza kodudur. Sorunun giderilmesi amacı ile cihaza ihtiyacı olan 1,5 bar kadar suyu basmanız gerekir. Luna kombide alt kısımda mavi veya siyah doldurma musluğu olmalıdır. Sola çevirerek cihaza su basmanız gerekir. Su basma uygulaması sonrasında ekranda beliren E10 hata kodu gidecektir. Arıza devam ederse eğer cihazı resetlemeniz gerekir. Resetleme sonrasında sorun yine de düzelmezse servis yardımı almanız gerekebilir.

 • E25 Hata Kodu Nedir?

Aşırı ısınma olarak bilinen arıza kodudur. Kalorifer sıcaklığının olması gereken sıcaklık üstüne çıktığını belirtir. Bu durumun yaşanılmasının birçok sebebi vardır. Önce en az 3 petek vanasının açık olduğundan emin olun. Kapalı ise vanaları mutlaka açın. Vanalar açıksa eğer servis müdahalesi gerekir. Cihazın kalorifer filtresi tıkalı olabilir, üç yollu vana arızalı olabilir, pompa sıkışmış olabilir ya da eşanjör tıkanmış olabilir. Net tespit için arıza yerinde görülmelidir.

 • E35 Hata Kodu Nedir?

İyonizasyon sorunudur. Cihaz alevi algılamıyordur. Bu durumda cihazda alev oluşumu olmaz ve arızaya geçer. Anakart ya da muhtemelen iyonizasyon elektrodunda sorun olabilir. net tespit ve müdahale için servisi aramalısınız.

 • E80 Hata Kodu Nedir?

Anakart sorunudur. Bu arıza durumunda Luna kombi çalışmaz. Hiçbir konumda beklentinize yanıt alamazsınız. Tespit ve müdahale adına servis yardımı almanız gerekir.

 • E97 Hata Kodu Nedir?

Voltajla alakalı bir sorundur. Daireye gelen voltajın düşük olduğu durumda bu arıza kodu ekranda belirir. Bu durumda bir süre bekleyin. Bekleme sonrasında yani voltajların düzelmesinden sonra sorun düzelmez ise servis yardımı almak gerekir. Çünkü bu durumda cihazın anakartı yanmış ya da düşük voltaj sebebi ile zarar görmüş olabilir. Anakarta müdahale yapıldığında sorun düzelebilir. Fakat arıza tekrarı olmasın diye kombi regülatörü kullanmanız gerekir.

 • E98/E99 Hata Kodu Nedir?

Bu hata kodları harici olarak bilinir. Anakart sorunu olarak da belirtebiliriz. Net tespit için ve müdahale için mutlaka servisi aramalısınız.