Lambert LX Hata Kodları

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Bilmenizi İsteriz: Baymak Lambert LX Hata Kodları hakkında bilgi sahibi olmak veya arızalarda servis öncesi yapılacak işlemleri öğrenmek için makalemizi inceleyebilirsiniz.
 

  • A01 Hata Kodu Nedir?

Ateşleme arızasıdır. Bu sorun sıklıkla karşınıza çıkabilir. Yaşadığınız durumda önce dairenizdeki gaz vanalarına açık mı kapalı mı diye bakmalısınız. Gaz vanalarının mutlaka açık olması gerekmektedir. Gaz vanaları kapalı ise bu sorun zaten yaşanır. Gaz vanalarını açın sonrasında düzelme olmazsa cihazı resetleyin. Hala sonuç değişmiyorsa; anakartta, gaz armatöründe ya da iyonizasyon ateşleme elektrodunda sorun olabilir. Servis yardımı almalısınız.

  • A03 Hata Kodu Nedir?

Emniyet termostat problemidir. Bu sorunda cihaza müdahalede bulunmadan servis yardımı almalısınız.

  • E03 Hata Kodu Nedir?

Atık gaz sistemi sorunudur. Cihaz hermetik ise; fan, elektronik kart ya da prosestat da sorun olabilir. Baca yerinden çıkmış olabilir ya da kombi kapağı yerine takılmamış olabilir. Bacalı kombilerde bu sorun olduğunda; baca çekmiyor olabilir ya da baca sensöründe sorun olabilir. Tespit ve müdahale için mutlaka servisi aramalısınız.

  • E05 Hata Kodu Nedir?

Çıkış suyu sensör problemidir. Bu sorun yalanıldığında kalorifer sensörü arızalı olabilir, kablolarda kopma durumu ya da kısa devre söz konusu olabilir. Tespit ve müdahale için sorunu yerinde görmek gerekir.

  • E06 Hata Kodu Nedir?

Kullanım suyu sensör sorunudur. Bu arıza durumunda sıcak su sorunu yaşarsınız. Sorunun sebeplerinden biri sensör arızasıdır. Sensör dışında kablolarda kopma ya da kısa devre durumu da söz konusu olabilir. Servis yardımı almalısınız.

  • E10 Hata Kodu Nedir?

Tesisat suyunun düşük olduğunu belirten bir arıza kodudur. Bu durumda cihazın bar seviyesine bakacak olursanız eğer 1 barın altında olduğunu göreceksiniz. Yapmanız gereken cihaza doldurma musluğu ile su basmanız gerekmektedir. Doldurma musluğu kombinin altında mavi veya siyah renkte olmaktadır. Sola çevirmeniz ile açılır ve cihaza su dolumu başlar. Bar değeri 1,5 olana kadar su basın. Su basma uygulamasının ardından sorun düzelir. Düzelme olmadığı zaman yapmanız gereken resetleme işlemi olsun. Resetleme sonrasında mutlaka sorun düzelir. Yine de düzelme olmadığında ya da işlemi yapamadığınızda servisi aramalısınız.

  • E26 Hata Kodu Nedir?  

Aşırı ısı limit termostat sorunudur. Bu arıza durumunda petek vanalarına bakın. Petek vanaları açık olsun ya da en azından 3 peteği kullanır durumda olun. Sonrasında cihaza birkaç kez reset atın. Reset sonrasında düzelme olmadığı taktirde servis yardımı alın. Bu sorunda; ana eşanjör kireçlenmiş, üç yollu vana konum değiştiriyor, üç yollu vana ortada kalıyor, kalorifer filtresi tıkanmış ya da pompa sıkışmış olabilir. Servis yardımı alırsanız sorun net olarak tespit edilir ve müdahale de ona göre yapılır.