Lambert Hata Kodları

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Önemli Bilgi: Baymak Lambert Hata Kodları başlığı altında sunulan bilgileri incelediğinizde yaşadığınız sorunun sebeplerini ve çözüm seçeneklerini bulabilirsiniz.

Lambert Hata Kodları

  • E01 Hata Kodu Nedir?

Ateşleme sisteminde sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Yani cihazın ateşleme yapamadığını belirtir. Bu sorunda gaz vanalarını kontrol edebilirsiniz. Gaz vanalarının açık olduğundan emin olun. Son olarak resetleme işlemi yapın. Sorun yine de çözümlenmez ise servisi aramalısınız. Bu sorunda; anakart, gaz valfi ya da iyonizasyon ateşleme elektrodunda sorun olabilmektedir.

  • E02 Hata Kodu Nedir?

Aşırı ısınma limit termostat sorunudur. Cihazın suyuna bakın, düşük ise su basın. Petek konumunda çalıştırıyorsanız eğer 3 petek vanasının açık olduğundan emin olun. Cihaza birkaç kez reset atın. Sorun yine devam ederse eğer servisi arayın. Aşırı ısınma sorunlarında; üç yollu vana arızalı olabilir, ana eşanjörde kireçlenme olabilir, pompa sıkışmış olabilir ya da kalorifer filtresinde tıkanıklık olabilir.

  • E03 Hata Kodu Nedir?

Atık gaz sistemi sorunudur. Bu durumda cihaz çalışmaz. Resetleseniz dahi çalışma olmayacaktır. Cihazın çeşidine bağlı arıza durumu da söz konusu olabileceğinden net teşhis için servisin görmesi gerekir. Hermetik cihazlarda bu sorun yaşandığında; fan, prosestat ya da anakart sorunu olabilir. Bacalı cihazlarda bu sorun yaşandığında; baca çekişi yetersiz olabilir ya da baca sensörü arızalı olabilir.

  • E05 Hata Kodu Nedir?

Kalorifer sensör problemidir. Petekleriniz bu arıza durumunda ısınmaz ya da beklediğiniz şekilde ısıtma yapmaz. Sensör arızasının yanı sıra kablolarda kopma olabilir ya da kablolarda kısa devre olabilir. Soruna yerinde müdahale gerekeceğinden servisi aramalısınız.

  • E06 Hata Kodu Nedir?

Sıcak su sensör problemidir. Sıcak su sensörünün yanı sıra kablolarda kısa devre olduğunda ya da kopma meydana geldiğinde de bu sorun yaşanabilir. Bu sorunda sıcak su arızası ile karşılaşırsınız. Çözüm adına servisi aramanız gerekmektedir.

  • E10 Hata Kodu Nedir?

Düşük su basınç sorunudur. Cihazın suyunun eksik olduğunu bu sebeple arızaya geçtiğini belirtir. Cihaz bu durumda çalışmaz. Çalışması açısından suya ihtiyacı vardır ve cihaza su basmanız gerekir. Su bar değeri 1,5 olana dek doldurma musluğu ile su basma işlemi yapın. Uygulama sonrasında sorun mutlaka düzelecektir. Düzelme olmadığı zaman cihazı resetlemelisiniz. Reset sonrasında da sorun değişmiyorsa servis yardımı almalısınız.

  • E25-E26 Hata Kodu Nedir?  

Muhtemel pompa sorunudur. Bu sorunda genelde peteklerde ısıtma sorunu yaşanır. Pompa arızasında teknik açıdan servis ekiplerinin yerinde görmesi gerekir. Pompa tamiri ya da değişimi gerekmektedir. Bunun için de mutlaka servisi aramalısınız.

  • E35 Hata Kodu Nedir?

Ateşleme denemesi sonrasında alevin algılanmadığını belirten arıza kodudur. Daire içinde gaz olmasına nazaran bu sorun yaşanır. İyonizasyon sorunu olarak da bilinmektedir. Arıza durumlarında kullanıcı olarak sadece cihazın basıncı düşük ise su basabilir, düzelme olmazsa eğer resetleme işlemi yapabilirsiniz. Sorun düzelmez ise mutlaka servisi arayarak yardım almalısınız.

  • E96 Hata Kodu Nedir?

Düşük voltaj problemidir. Bu sorun bir süre kadar devam eder düzelmez ise anakart arızalı olabilir. Anakarta müdahale edilmesi adına servis yardımı almalısınız. Servis müdahalesi sonrasında önerimiz aynı sorunu yaşamamanız adına mutlaka kombi regülatörü kullanmanızdır.