Lambert Attivo Hata Kodları

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Önemli Bilgi: Baymak Lambert Attivo Hata Kodları hakkında bilinçlenmek isterseniz arıza durumlarının sebepleri ve çözümleri konusundaki bilgileri makalemizde bulabilirsiniz.
 

 • E01 Hata Kodu Nedir?

Cihazın ateşleme yapmadığını belirten arıza kodudur. Önce dairenizdeki gaz vanalarını kontrol edin. Sonrasında cihazı resetleyin. Yine bir sonuç elde edemediyseniz mutlaka servisi arayarak yardım alın. Anakart arızası, gaz valfi arızası ya da iyonizasyon ateşleme elektrodu arızası olabilir.

 • E02-F02 Hata Kodu Nedir?  

Hatalı alev oluşumudur. Kombiye gaz gelmesine rağmen alev algılanmıyordur. Bu sebeple de ateşleme başarılı bir şekilde olmuyordur. Bu durumda cihaz zaten çalışma yapmaz. Sorunun çözümlenmesi adına servis talep etmeniz gerekmektedir.

 • E03 Hata Kodu Nedir?

Aşırı ısınma diye tabir edilen limit termostat sorunudur. Yüksek sıcaklık nedeni ile limit termostat girerek cihazı devre dışı bırakmıştır. Bu durumda cihazın suyuna bakabilirsiniz. Düşük ise su ilave edebilirsiniz. Bir de cihaz kalorifer konumunda ise en azından 3 petek vanasının açık olması gerekmektedir. Bu kontrollerden sonra da sonuç değişmez ise servis tardımı almalısınız. Pompanın sıkışması, ana eşanjörün kireçlenmesi, kalorifer filtresinin tıkanması ve üç yollu vananın konum değiştirmesi nedeni ile bu sorun yaşanabilmektedir.

 • E04-E05-E06-F23 Hata Kodu Nedir?

Prosestat sorunudur. Yani bir nevi hava akış sorunu diyebiliriz. Bu sorunda prosestat kapanmıyor olabilir ya da açılmıyordur. Teknik olarak sorunun çözümlenmesi için mutlaka servisi arayınız.

 • E08 Hata Kodu Nedir?

İyonizasyon ya da anakart sorunudur. Bu arıza kodunda cihaz çalışmaz ve arızaya geçer. Kesin tespit ve çözüm adına mutlaka servisi arayınız.

 • E09 Hata Kodu Nedir?

Gaz valfi geri besleme sorunu olarak bilinir. Ateşleme sisteminde oluşan bir aksaklıktır. Bu sorunda tespit ve müdahale adına mutlaka servisi aramalısınız.

 • E12-E21-F25 Hata Kodu Nedir?

Anakart problemidir. Lambert Attivo kombi bu hata kodunda çalışma yapmaz. Anakart tamiri ya da değişimi gerekir. Bunun için de mutlaka servis yardımı almalısınız.

 • F13 Hata Kodu Nedir?

Reset kilitlenmesi olarak bilinir. R harfinde olan düğmeye uzun süre bastığınız zaman kilitlenebilmektedir. Yeniden basmayı denediğinizde de sorun çözümlenmeyecektir. Bu gibi durumlarda cihazı şalterinden kapatıp açın. Sorun da bu şekilde çözümlenmiş olacaktır.

 • F22 Hata Kodu Nedir?

Daireye gelen voltajda sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Voltajlardaki düzensizlik sebebi ile Lambert Attivo kombide sorun meydana gelmiştir. Düzelme olmazsa servis müdahalesi gerekir. Cihazın anakartında sorun olabilir. Anakart müdahalesi sonrasında sorun kesin olarak çözümlenmez. Sorunun birkaç kez daha yaşanmaması amacı ile kombi regülatörü kullanmanız gerekmektedir. ,

 • F31 Hata Kodu Nedir?

Kalorifer ntc sinde sorun olduğunu belirten bir arıza kodudur. Bu durumda sadece sorun kalorifer sensöründe değildir. Kalorifer sensörünün yanı sıra, kablolarda kopma ya da kısa devre olabilir. Servisi arayarak yardım almalısınız.

 • F32 Hata Kodu Nedir?

Dış hava sensör sorunudur. Prosestat problemi olarak da bilinmektedir. Arıza durumlarında cihaz atık gaz sorunu yaşattırır. Arızanın tespiti ve müdahalesi adına servisi aramanız gerekir.

 • F33 Hata Kodu Nedir?

Sıcak su sensöründe sorun olduğu zaman bu hata kodu belirir. Sensörün yanı sıra kablolarda kısa devre ya da kopma olduğu zaman da bu sorun yaşanabilmektedir. Sorunun tespit edilmesi ve çözümlenmesi için mutlaka servisi arayınız.

 • F37 Hata Kodu Nedir?

Tesisat devresi düşük su basınç sorunudur. Lambert Attivo kombinin sol alt kısımda mavi doldurma musluğu vardır. Sola çevirdiğiniz zaman su sesi gelir ve su dolumu başlar. Sağ alt köşede yer alan basınç göstergesini takip ederseniz ilerleme olduğunu görürsünüz. 1 ile 2 arasına geldiği zaman doldurma musluğunu kapatın. Sorun da düzelecektir. Sorunda düzelme olmaz ise R harfindeki düğmeye bir kez basın. Sorun yine de düzelmezse işlemi 3 kez daha tekrar edin. Yine de sonuç aynı ise servisi arayın.

 • F59 Hata Kodu Nedir?

Gaz armatörü sorunudur. Cihazın ateşleme sistemindeki bir arıza durumudur. Bu sorunda cihazda ateşleme sorunu olur. Teknik açıdan sorunun çözümlenmesi için servisi aramanızı öneririz.