Falke Hata Kodları

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Önemli Bilgi: Baymak Falke Hata Kodları açıklamaları ve çözüm seçenekleri hakkında merak edilen tüm detaylar sayfamızda yazmaktadır.
 

  • E01 Hata Kodu Nedir?

Gaz girişi yetersiz olarak adlandırdığımız ateşleme sorunudur. Genelde karşınıza sıklıkla çıkabilir. Bu arıza durumunda ilk etapta servis çağırmak yerine dairenizdeki gaz vanalarını kontrol etmelisiniz. Gaz olduğundan emin olmalısınız. Gaz olduğundan eminseniz eğer cihazı resetleyebilirsiniz. Tüm bu uygulamalardan sonra sonuç değişmiyor ise servisi aramalısınız. Falke kombinin; gaz armatöründe, anakartında, iyonizasyon ateşleme elektrotlarında sorun olabilir.

  • E02 Hata Kodu Nedir?

Aşırı ısınma problemidir. Bu sorunda öncelikle Falke kombinin hangi konumda olduğuna bakın. Petek konumu açık ise vanaları kontrol edebilirsiniz. Vanalardan en azından 3 tanesi açık olmalıdır. Değilse mutlaka açık konuma getirmelisiniz. Sonrasında cihazı resetleyin. Sonuç aynı ise servisi aramalısınız. Ana eşanjörde kireçlenme olduğunda, pompa sıkışıklığında, üç yollu vananın konum değiştirdiği durumda ya da ortada kaldığında, kalorifer filtresinin tıkalı olduğu durumda bu sorun yaşanabilir. Servis ekipleri tarafından tespit yapılarak sorun giderilir.

  • E03 Hata Kodu Nedir?

Hava akış problemidir. Yani bu sorunda cihaz atık gaz sistem sorunu veriyordur. Hava akış sorunlarında cihazın çeşidi önemlidir. Hermetik çeşitlerde ayrı bacalı çeşitlerde ayrı sorunlar olabilmektedir. Hermetik cihazlarda; fanda, anakartta ya da prosestatta arıza olabilmektedir. Bacalı cihazlarda ise; bacanın çekmemesi ya da baca sensöründe sorun olması durumu yaşanabilmektedir. Net tespit yapılması ve sorunun çözümlenmesi adına servisi aramalısınız.  

  • E05 Hata Kodu Nedir?

Isınma sensör sorunudur. Kalorifer ntc sinde sorun olabilmektedir. Bunun yanı sıra sensör kablolarında kopma ya da kısa devre olduğunda da yine aynı sorun yaşanabilmektedir. Sorunun tespit edilmesi ve çözümlenmesi için servis yardımı alın.

  • E06 Hata Kodu Nedir?

Sıcak su sensör sorunudur. Sıcak su ntc si arızası yaşanıldığını belirtir. Bu arıza durumunda sorun sadece sensörde olmaz, sensör kablolarında kopma ya da kısa devre olduğunda da aynı sorun yaşanabilmektedir. Tespit ve çözüm adına servisi arayınız.

  • E10 Hata Kodu Nedir?

Basınç değerinin 0,3 bar civarında olduğunu belirtir. Yani tesisattaki su azdır. Bu sebeple de tesisata su basmak gerekir. Falke kombi altında mavi ya da siyah doldurma musluğu olması gerekir. Doldurma musluğunu açtığınız zaman su sesi duyarsınız ve cihaza su dolumu başlar. Basınç değeri 1,5 e geldiği zaman işlem tamam demektir. Ekrandan hata kodunun da silindiğini görürsünüz. İşlem sonrasında da sorun devam eder ise mutlaka resetleme işlemi yapın. resetleme işlemini en fazla 3 kez yapın. 3 deneme sonrasında da sorun düzelmez ise mutlaka servis yardımı alın.

  • E25 Hata Kodu Nedir?

Aşırı ısı termostat sorunudur. Bu sorunda kullanıcı olarak cihazın basınç değerine bakın. Basınç düşük ise su basın. Cihaz petek konumunda ise en azından 3 petek vanasının açık olduğundan emin olun değilse mutlaka petek vanasını açın. Bu uygulamalardan sonra sonuç değişmiyorsa cihazı birkaç kez resetleyin. Reset uygulaması sonrasında da sorun düzelmez ise servisi arayarak yardım alın. Bu sorunda; üç yollu vana konum değiştirmiyor, ortada kalıyor olabilir, ana eşanjör kireçlenmiş olabilir, pompa sıkışmış olabilir ya da kalorifer filtresi tıkanmış olabilir.

  • E35 Hata Kodu Nedir?

Alev yokluğu olarak bilinen iyonizasyon sorunudur. Bu sorunda dairenizde gaz vardır fakat cihaz o alevi algılamıyordur. Bu nedenle iyonizasyon sorunu yaşanıyordur. Bu sorunda cihaz çalışmaz. Net tespit ve çözüm adına servis yardımı almanız gerekmektedir.