Energy Hata Kodları

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Bilmenizi İsteriz: Baymak Energy Hata Kodları hakkında bilgi almak veya arıza durumlarının çözüm seçeneklerini öğrenmek için sayfamızı inceleyin.
 

  • E01 Hata Kodu Nedir?

Cihazın ateşlemeyi başarılı bir şekilde yapamadığını anlatan arıza kodudur. Bu sorunda dairenizdeki gaz vanalarını kontrol etmelisiniz. Gaz vanaları açık konumda olmalıdır. Gaz vanaları kapalı ise açın. Sorun devam ederse mutlaka cihazı resetleyin. Reset uygulaması bu sorunda çoğu kez işe yaramaktadır. Olur da sorun reset sonrasında düzelmez ise işlemi 3 kez daha tekrar edin. Sonuç aynı ise servisi aramanız gerekir. Anakart, gaz armatörü ya da iyonizasyon ateşleme elektrodunda sorun olabilmektedir.

  • E02 Hata Kodu Nedir?

Aşırı ısı limit termostatın devreye girdiği hata kodudur. Kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunmayın. Yapabileceğiniz işlem de bulunmaz. Aşırı ısınma sorunlarında; ana eşanjörün kireçlenmesi, üç yollu vananın konum değiştirmesi, üç yollu vananın ortada kalması, pompanın sıkışması ya da kalorifer filtresinin tıkanması gibi arıza durumları söz konusu olabilmektedir.

  • E03 Hata Kodu Nedir?

Hava akış problemidir. Bacalı tip cihazlarda bacanın tıkanması ya da yeterince çekmemesi, baca sensörünün arızalı olması gibi durumlar söz konusu olabilir. hermetik cihazlarda ise fan ile birlikte prosestat ya da anakartta sorun olabilmektedir. Tespit ve soruna müdahale adına mutlaka servisi arayınız.

  • E05 Hata Kodu Nedir?

Kalorifer ntc sinde problem olduğunu belirtir. Bu durumda petekleriniz ısınmayacaktır. Veya aldığınız randıman beklediğiniz şekilde olmayacaktır. Sorunun çözümü adına servisi aramalısınız. Sadece sensörde sorun olmayabilir. Kablolarda kopma veya kısa devre de olabilir.

  • E06 Hata Kodu Nedir?

Sıcak su ntc sinde sorun demektir. Sadece sensör sorunu olarak algılamamak gerekir. Sensör kablolarında kopma durumu ya da kısa devre söz konusu olabilir. Servis yardımı alırsanız sorununuz çözümlenecektir.

  • E10 Hata Kodu Nedir?

Energy kombideki suyun bittiğini ya da azaldığını belirtir. Cihazın suya ihtiyacı vardır. Basınç değerine bakarsanız zaten 1 in altında olduğunu göreceksiniz. Bar değerini 1,5 olacak şekilde yükseltmek adına doldurma musluğunu kullanmalısınız. Cihazın alt kısmında mavi ya da siyah plastik uçlu musluk şeklinde bir parçadır. Sola çevirdiğiniz zaman su dolumu başlar. Bar seviyesini artırdığınızda ya da istenen değere getirdiğinizde sorun düzelecektir. Düzelme olmadığı durumda cihaza reset atmalısınız. Sonuç hala aynı ise servis yardımı almalısınız.

  • E25-E26 Hata Kodu Nedir?

Pompa sorunudur. Devir daim görevinde olan pompanın arızalanması durumunda bu sorun yaşanabilir. Pompa arızalı ise muhtemelen petekleriniz de ısıtma yapmayacaktır. Çözüm adına servis yardımı almanız gerekir.

  • E35 Hata Kodu Nedir?

Cihazın ateşleme yapmaya çalışırken alevi algılamadığını belirtir. Bu sorunda dairenizde gaz kontrolü yapmanıza gerek kalmaz. Çünkü gaz vardır. Yalnız oluşan aksaklık nedeni ile cihaz alevi algılamıyordur. Bu durumda iyonizasyon sorunu yaşanabilir. Elektronik kart ya da gaz valfinde de sorun olabilir. Servis yardımı almalısınız. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlem yoktur.

  • E96 Hata Kodu Nedir?

Energy kombiye gelen voltajın düşük olduğunu belirtir. Düşük voltajda bir süre kadar beklenilmelidir. Uzun süre beklemenin ardından sorunda eğer düzelme olmaz ise voltaj sebebi ile elektronik kart hasar görmüş olabilir. Bu durumdan kurtulmak adına elektronik karta önce müdahale edilmelidir. Yalnız elektronik karta müdahale edilsin ya da edilmesin önerimiz bu sorunun tekrar etmemesi adına kombi regülatörü kullanmanızdır. Regülatör voltajı dengeler ve bu gibi sorunların yaşanılmasına engel olur. Bu cihazı kullanmadığınız taktirde bu sorun karşınıza sıkça çıkar ve öncesinde müdahale gören elektronik karta da firma ya da firmalar tarafından garanti sunulmaz.