Energy Digit Hata Kodları

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Önemli Bilgi: Baymak Energy Digit Hata Kodları hakkında bilgi sahibi olmak ve arızalarda yapılması gerekenleri öğrenmek isterseniz sayfamızı inceleyin.
 

 • E01 Hata Kodu Nedir?

En çok yaşanılan ateşleme sorunudur. Bu sorunda gaz girişlerini kontrol edin. Gaz girişlerinde sorun olmasın yani daireye gaz geldiğinden emin olun. İşlemin ardından cihazı birkaç kez resetleyin. Sonuç aynı ise servisi arayarak yardım isteyin. Ateşleme arızasında; gaz armatöründe, anakartta ya da iyonizasyon ateşleme elektrodunda sorun olabilmektedir.

 • E02-F02 Hata Kodu Nedir?

Hatalı alev oluşumu olarak adlandırabileceğimiz arıza kodlarıdır. Cihaz bir sebeple alevi algılamıyordur. İyonizasyon elektrodunda, anakartta ya da prosestat da sorun olabilir. Tespit ve müdahale için servisi aramanız gerekir.

 • E03 Hata Kodu Nedir?

Limit termostatın devreye girdiğini belirten arıza kodudur. Yani cihazda aşırı ısınma sorunu vardır. Bu sorunda önce petek vanalarını kontrol etmeniz gerekir. Petek vanaları açık olmalıdır. Petek vanalarının açık olduğundan eminseniz eğer cihazı birkaç kez resetlemeyi deneyin. Resetleme sonucunda sonuç aynı ve değişmiyor ise servis yardımı alın. Üç yolu vana konum değiştirdiği zaman, üç yollu vana ortada kaldığı zaman, kalorifer filtresi tıkalı olduğu zaman, eşanjör kireçlendiği zaman ya da pompa sıkıştığı zaman bu sorun meydana gelebilir. Tespit ve çözüm adına servisi aramanız gerekir.

 • E04-E05-E06-F23 Hata Kodu Nedir?

Bu 4 arıza kodunun da açıklaması prosestat sorunudur. Bu durumda prosestat açılıp kapanmıyordur ya da açılamıyordur. Sorunu yerinde görüp tespit yapmak gerekir. Bu nedenle de servisi aramalısınız.

 • E08 Hata Kodu Nedir?

Alev algılama sorunu olduğunu belirten bir arıza kodudur. Bu durumda iyonizasyon ve anakart sorunu var diyebiliriz. Net tespit de gerekeceği için servis ekiplerinden yardım almalısınız.

 • E09 Hata Kodu Nedir?

Gaz valfi geri besleme problemidir. Cihaz bu durumda ateşleme sisteminde çalışmaz. Servis yardımı alarak sorunun çözümlenmesini sağlamalısınız.

 • E12-E21-F25 Hata Kodu Nedir?

Ekranda beliren bu 3 hata kodu da anakart sorunu olmaktadır. Bu arıza durumunda kombiniz çalışmaz. Servis müdahalesi gerekir. Bu yüzden mutlaka servisi aramalısınız.

 • F13 Hata Kodu Nedir?

Reset kilitlenmesi olarak bilinir. Reset düğmesine basılı tuttuğunuzda genelde bu arıza durumu yaşanır. Sorunun düzelmesi açısından cihazı şalterinden kapatıp yeniden açmanız gerekir.

 • F22 Hata Kodu Nedir?

Daireye gelen voltajın düşük olduğunu belirtir. Bir süre kadar voltajların düzelmesini beklemeniz gerekir. Voltajların düzelmesi ile sorunun da düzelme seçeneği vardır. Sorun yine de düzelmez ise servis yardımı almanız gerekir. Anakart düşük voltaj sebebi ile arızalanmış olabilir. Anakarta müdahale edilir ve sorun çözümlenebilir. Anakarta yapılan müdahale sonrasında yalnız sorunu yeniden yaşamamak için kombi regülatörü kullanmanız gerekir. Aksi durumda anakarta yapılan müdahale garantiye girmez.

 • F31 Hata Kodu Nedir?  

Kalorifer sensör arızası diye tabir edilir. Bu sorunda petekleriniz ya beklediğiniz şekilde ısıtma yapmaz ya da hiç ısıtma olmaz. Kalorifer ntc sinde, kablolarda kısa devre ve kopma olduğunda bu sorun yaşanır. Müdahale adına servisi aramanız gerekmektedir.

 • F32 Hata Kodu Nedir?

Dış hava sensör arızasıdır. Bu sorunda prosestat da aksaklık var denilebilir. Sorunun çözümlenmesi için servis yardımı almalısınız.

 • F33 Hata Kodu Nedir?

Sıcak su sensör problemidir. Bu sorundan sıcak su alamazsınız. Sensörün yanı sıra kablolarda kopma ya da kısa devre de olabilir. Hem tespit hem de müdahale için servisi aramalısınız.

 • F37 Hata Kodu Nedir?

Tesisat su basıncının düşük olduğu anlamına gelmektedir. Bu durumda cihazın suya ihtiyacı vardır. Su basıncını yükseltmeniz gerekir. Bunun için de doldurma musluğu ile su basma işlemini yapmalısınız. İşlemi yaptıktan sonra hata kodunun ekrandan silinmesi gerekir. Silinmezse cihazı resetleyin. Resetleme sonrasında da eğer sorun devam ederse mutlaka servisi arayarak yardım alın.

 • F59 Hata Kodu Nedir?

Gaz valfinde oluşan arızayı belirten bir hata kodudur. Bu arıza durumunda cihaz ateşlemeyi başarılı bir şekilde yapamaz. Sorunun çözümlenmesi adına parça değişimi gerekebilir. Servis yardımı almalısınız.