Eco Hata Kodları

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Önemli Bilgi: Baymak Eco Hata Kodları ve anlamları konusundaki tüm bilgileri bu makalemizde açıkladık. Arızaların sebeplerini öğrenmek veya çözüm seçeneklerini bilmek için makalemizi inceleyin.
 

  • E01 Hata Kodu Nedir?

Ateşleme sorunudur. Cihazda ateşleme olmadığını belirtir. Bu durumda cihaz gaz olmadığı için ateşleme yapamayacağından öncelikle gaz kontrolü yapmalısınız. Son olarak cihazı resetleyebilirsiniz. Uygulamalardan sonra sonuç alamıyorsanız eğer mutlaka servisi aramalısınız. Gaz valfi, anakart, iyonizasyon ve ateşleme elektrotlarında da sorun olabilir. Net tespiti ancak servis ekipleri yapabilir.

  • E02 Hata Kodu Nedir?

Limit termostat sorunudur. Aşırı ısınma arızası olarak da bilinmektedir. En az 3 petek vanasının açık olduğundan emin olun. Değilse mutlaka açın. Buna nazaran sorun devam ediyor ise servis yardımı almalısınız. Üç yollu vana konum değiştirdiğinde, ortada kaldığında, ana eşanjörde kireçlenme olduğunda, kalorifer filtresi tıkalı olduğunda ya da pompa sıkışıklığı durumunda bu sorun yaşanabilir. Sorun net olarak tespit edilir ise müdahale de ona göre yapılacaktır.

  • E03 Hata Kodu Nedir?

Hava basınç anahtar sorunu olarak bilinir. Bu arıza durumunda cihaz çalışmaz. Çeşidine bağlı olarak da arızanın sebepleri değişmektedir. Bacalı kombilerde bacanın çekmemesi ya da baca sensöründe sorun olması durumu yaşanır. Hermetik kombilerde ise fan, prosestat arızası ya da anakart arızası olur. Sorunun tespiti ve çözümü adına servisi aramalısınız.

  • E05 Hata Kodu Nedir?

 Kalorifer ntc arızasıdır. Cihaz bu durumda petekleri ısıtmaz ya da ısı beklenen şekilde olmaz. Kalorifer sensöründe, kablo grubunda sorun olabilir. Servisi aramanız gerekmektedir.

  • E06 Hata Kodu Nedir?

Sıcak su ntc arızasıdır. Bu durumda da sıcak su sorunu yaşanır. Sensör arızalı olabileceği gibi kablolarda kopma ya da kısa devre durumu da söz konusu olabilir. Tespit ve müdahale adına mutlaka servisi arayınız.

  • E10 Hata Kodu Nedir?

Karşınıza sıklıkla çıkan bu arıza kodu su basıncının düşük olduğu anlamına gelmektedir. Cihazın bar seviyesine bakarsanız zaten 1,5 olması gerekirken 1 barın altında olduğunu göreceksiniz. Cihaza monteli şekilde olan mavi ya da siyah doldurma musluğu ile su basmanız gerekir. Bar değeri 1,5 olana kadar su basın. Su basma işleminden sonra problem kalmayacaktır. Düzelme olmazsa da cihazı resetlemeniz gerekmektedir. Resetleme işlemini 3 kez yapmanızdan sonra sonuç değişmiyorsa servisi arayarak yardım alabilirsiniz.

  • E25/E26 Hata Kodu Nedir?

 Muhtemel pompa problemidir. Pompa arızası durumunda cihaz petek sisteminde çalışmayacaktır. Sorunun tespit edilmesi adına ve müdahale adına servis yardımı almanız gerekmektedir.

  • E35 Hata Kodu Nedir?

Ateşleme sonrasında alev yokluğu problemidir. Eco model kombiye gaz gelmesine karşın alev algılanamıyordur. Bu iyonizasyon sorunu olarak da bilinir. İyonizasyon elektrodunda, anakartta ya da gaz valfinde sorun olabilir. Servis ekiplerinden yardım almalısınız.

  • E96 Hata Kodu Nedir?

Voltaj sorunudur. Şebeke elektriğinde meydana gelen dalgalanmalar sebebi ile cihazda voltaj sorunu yaşanıyordur. Genelde düşük voltaj problemidir. Bu sorun yaşanıldığı zaman cihaz arızaya geçer. Bir süre kadar beklenilmesi gerekir. Bekleme sonrasında sorun düzelmez ise anakart arızası olabilir. Sorunun çözümlenmesi adına servisi aramalısınız. Anakarta müdahale edildiği zaman sorun çözümlenir. Yalnız bu sorun bir kez yaşandı ise ve anakart bir kez arızalandı ise bu sorun sebebi ile yeniden arızalanabilir. Bu nedenle de sizlerin bu sorunu hiç yaşamamak ya da bir daha yaşamamak adına kombi regülatörü kullanmanız gerekmektedir.