Eco 280 Fi Hata Kodları

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Önemli Bilgi: Baymak Eco 280 Fi Hata Kodları hakkında merak edilen tüm bilgiler ayrıntılı olarak makalemizde sunulmuştur.
 

 

  • Neon1 kapalı Neon2 açık ise sebebi nedir?

Ateşleme sorunu olduğunu anlayabileceğimiz bir arıza durumudur. Bu sorunla karşılaştığınızda önce dairenizde gaz olduğundan emin olun. Gaz girişlerini kontrol ederek vanaları açın. Resetleme işlemini 3 kez tekrar etmeniz halinde sorunda düzelme olmaz ise mutlaka servisi arayın. İyonizasyon, ateşleme elektrodu, anakart ya da gaz valfi sorunu olabilir.

  • Neon1 kapalı Neon2 hızlı yanıp sönüyor ise sebebi nedir?

Atık gaz sorunudur. Bacalı cihazlarda bu sorun ile karşılaşıldığında baca tıkalı ya da yeterince çekmiyor olabilir veya baca sensöründe arıza durumu olabilir. hermetik cihazlarda bu sorun ile karşılaşıldığı zaman fan, anakart ya da prosestat arızalı olabilir. Teşhis ve müdahale adına servisi aramalısınız.

  • Neon1 kapalı Neon2 yavaş yanıp sönüyor ise sebebi nedir?

Düşük su basınç sorunudur. Bu sorunu sıklıkla yaşayabilirsiniz. Cihaz çünkü belirli kullanıma bağlı basıncı düşürebilir ve bu hatayı verebilir. Cihazın alt kısmında monteli olan doldurma musluğu ile sorunu çözümleyebilirsiniz. Cihaza doldurma musluğu ile 1,5 bar kadar su basarsanız eğer sorun düzelecektir. Düzelmediği durumlarda yapmanız gereken cihazı resetlemektir. Doldurma musluğunu çevirdiğinizde su sesi gelmiyor ise zaten su basımı olmaz. Bu parçanın arızalı olduğu anlamına gelir. Bu durumda servis yardımı alın. Ya da işlemi yapmanıza rağmen hala bu sorun devam etmekte ise mutlaka servisi arayarak yardım talep edin.

  • Neon1 ve Neon2 yavaş yanıp sönüyor ise sebebi nedir?

Sensörlerde sorun olduğunu belirtir. Cihaz içerisinde sıcak su için de petek konumu için de sensörler bulunmaktadır. Bu sensörlerden birinde ya da ikisinde sorun meydana gelmiş olabilir. Sorunun tespit edilerek çözümlenmesi adına servis yardımı almalısınız.

  • Neon1 yavaş yanıp sönüyor Neon2 açık ise sebebi nedir?

Limit termostat yani aşırı ısınma sorunudur. Petek konumunda çalıştırılan cihazlarda kullanıcılar petek vanalarını kontrol edebilir. En az 3 petek vanası açık olmalıdır ki bu sorunu yaşama olasılığınız düşük olsun. Tüm petek vanaları açık olmasına karşın sorun yine de yaşanmakta ise parçalarda sorun olabilir. Bu sorunlar arasında; üç yollu vananın ortada kalması ya da konum değiştirmesi, ana eşanjördeki kireçlenme, pompanın sıkışması ya da kalorifer filtresinin tıkanması durumudur. Sorunun tespit edilerek çözümlenmesi için servis ekiplerinden yardım almalısınız.