Dolcevita Hata Kodları

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Önemli Bilgi: Makalemizde sizlere Dolcevita Hata Kodları hakkındaki bilgiler detaylı olarak sunulmuştur.
 

  • E01 Hata Kodu Nedir?

Cihazın ateşleme yapmadığını belirtir. Önce dairenizdeki gazı, cihazı birkaç kez resetleyin. Bu uygulamalar işe yaramadı ise servisi arayınız. Bu arızada cihazın; anakartında, gaz valfinde veya iyonizasyon ateşleme elektrodunda sorun olabilmektedir. Tespit ve müdahale adına mutlaka servisi arayınız.

  • E02 Hata Kodu Nedir?

Aşırı ısınmadan dolayı cihazın bloke olduğunu belirten arıza kodudur. Aşırı ısınma sorunlarında önce cihazın konumu önemlidir. Cihaz petek konumunda ise 3 petek açık olmalıdır. Değilse mutlaka vanaları açın. Düzelme olmazsa servisi arayın ve yardım alın. Kalorifer filtresi tıkalı olabilir, üç yollu vana konum değiştiremiyor olabilir, pompa sıkışmış olabilir ya da ana eşanjörde kireçlenme olabilir.

  • E03 Hata Kodu Nedir?  

Atık gaz sisteminde sorun olduğunu belirtir. Yani cihaz bacalı ise; baca çekmediği için ya da baca sensöründe sorun olduğu için bu problem yaşanır. Cihaz hermetik ise; fan, prosestat veya anakart arızası olabilir. Tespitin yapılması ve sorunun giderilmesi amacı ile servisi aramanız gerekmektedir.

  • E05 Hata Kodu Nedir?  

Kalorifer sensöründe arıza, kalorifer sensör kablolarında kopma veya kısa devre sorunudur. Servis yardımı almanız gerekir.

  • E06 Hata Kodu Nedir?

Sıcak su sensöründe arıza, kablolarda kısa devre ya da kopma olduğu zaman bu sorun yaşanabilir. Uzman servis yardımı alırsanız parça değişimi ile sorun giderilecektir.

  • E10 Hata Kodu Nedir?

Düşük su basınç problemidir. Cihazın basıncı azaldığında yani suya ihtiyacı olduğunda bu hata kodu belirir. Basınç değerine bakarsanız da sıfıra yakın olacaktır. Cihazın altında monteli durumda olan mavi ya da siyah doldurma musluğu ile su basmanız gerekir. Basınç değeri 1,5 bara geldiğinde işlemi sonlandırın. Sorun da bu sayede çözümlenecektir. Sorunda düzelme olmazsa eğer cihazı resetleyin. İşlemden sonra sorun hala devam ediyorsa servis yardımı alın.

  • E25-E26 Hata Kodu Nedir?

Muhtemel pompa sorunudur. Pompada mevcut arıza durumu sebebi ile cihaz devir daim yapamıyordur. Bu durumda cihaz çalışma da yapmaz. Peteklerde özellikle ısıtma durumu söz konusu olmaz. Arızanın net tespit edilmesi ve sorunun çözümlenmesi adına servisi aramanız gerekmektedir.

  • E35 Hata Kodu Nedir?

Cihazın alev algılamadığını belirtir. Dairede gaz olmasına nazaran cihazın alev algılamadığı durumda bu sorun meydana gelir. İyonizasyon sorunu da diyebiliriz. Cihazı birkaç kez resetleyin. Sonuç alamadığınız durumda servisi aramanız gerekir.

  • E96 Hata Kodu Nedir?

Düşük voltaj sorunudur. Bu sorunu yaşamak istemiyorsanız eğer kombi regülatörü kullanmanız gerekmektedir. Yalnız sorunun çözümlenmesi adına öncelikle servisi aramalısınız. Voltajların düzelmesinden sonra da sorun düzelmedi ise anakart arızalanmış olabilir. Regülatör kullanmazsanız bu sorun sürekli karşınıza çıkar.