Dolcevita Felice Hata Kodları

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Önemli Bilgi: Makalemizde Baymak Dolcevita Felice Hata Kodları açıklamaları ve çözüm seçenekleri ile birlikte detaylı olarak sunulmuştur.
 

 • E01 Hata Kodu Nedir?

Genelde sıklıkla karşınıza çıkacak olan ateşleme sorunudur. Ateşleme sorunlarında cihaza gaz gelmiyor olabilir. Bu nedenle gazı kontrol edin. Gaz vanaları kapalı ise açın. Daireye gaz geldiğinden eminseniz eğer cihaza reset atınız. Sorun yine de düzelmiyor ise servis yardımı almanız gerekmektedir. Ateşleme sorunlarının sebepleri; iyonizasyon ateşleme elektrodu, anakart ya da gaz valfi ile alakalı olabilir. Yine de yerinde tespit etmek gerekir.

 • E02-F02 Hata Kodu Nedir?

Hatalı alev oluşumudur. Bu durumda cihazı önce resetlemek gerekir. Resetleme sonrasında düzelme olmazsa eğer iyonizasyon elektrodunda, anakartta ya da prosestatta sorun olabilmektedir. Tespit ve müdahale için servis yardımı almalısınız.

 • E03 Hata Kodu Nedir?

Aşırı ısınma limit termostat problemidir. Genelde karşınıza çıkabilir. Yaşadığınız bu sorunda petek vanalarını kontrol edin. Vanalar kapalı ise mutlaka açın. Sonrasında cihaza reset atabilirsiniz. Resetleme sonrasında da eğer düzelme olmaz ise servisi aramalısınız. Aşırı ısınma sorunlarının sebepleri; ana eşanjörün kireçlenmesi, kalorifer filtresinin tıkanması, pompanın sıkışması, üç yollu vananın konum değiştirmesi veya ortada kalması gibi durumlardır. Yine de yerinde tespit etmek gerekir.

 • E04-E05-E06-F23 Hata Kodu Nedir?

Prosestat arızasıdır. Bu sorunda cihaz hava akışını yapmakta güçlük çeker. Bir nevi hava akışı olmaz. Parçanın kombideki önemi büyüktür. Bu açıdan da servis yardımı almanız gerekmektedir.

 • E08 Hata Kodu Nedir?

İyonizasyon ya da elektronik kart sorunudur. Yerinde tespit edilmesi gerekir. Servisi aramalısınız.

 • E09 Hata Kodu Nedir?

Gaz valfi geri besleme sorunudur. Sorunun tespiti ve müdahalesi adına servis yardımı almanız gerekir.

 • E12-E21-F25 Hata Kodu Nedir?

Anakart sorunudur. Bu 3 hata kodu da aynı anlamı taşır. Bu durumda cihaz çalışmayacaktır. Sorunun giderilmesi amacı ile servis yardımı almanız gerekmektedir.

 • F13 Hata Kodu Nedir?

Reset kilitlenmesi olarak bilinen bir arıza kodudur. Resetleme uygulaması yapılırken düğmenin takılı kaldığını belirtir. Bu durumda reset düğmesine basarak sorunu çözümleyemezsiniz. Kombiyi şalterinden kapatıp yeniden açarsanız sorun çözümlenecektir.

 • F22 Hata Kodu Nedir?

Düşük voltaj problemidir. Bu sorunda daireye gelen voltaj düşüktür ve bu sebeple kombi arızaya geçmiştir. Teknik olarak bu sorunda bir süre kadar beklemelisiniz. Bekleme sonrasında sorun düzelmiyorsa muhtemelen anakart arızalanmış olabilir. Anakart arızasının onarılması adına servisi arayarak yardım almalısınız. Yalnız sorun sadece anakarta müdahale ile son bulmaz. Sorun yeniden yaşanılacağı için mutlaka kombi regülatörü kullanmalısınız.

 • F31 Hata Kodu Nedir?

Merkezi ısıtma sensör problemidir. Bu arıza kodunda peteklerinizde ısıtma olmaz. Kalorifer sensöründe sorun olabilir, kablolarda kopma veya kısa devre durumu söz konusu olabilir. Servis yardımı almanız gerekir.

 • F32 Hata Kodu Nedir?

Dış hava sensör sorunudur. Yapabileceğiniz işlem ya da uygulama bulunmaz. Mutlaka servisi arayarak yardım almanız gerekmektedir.

 • F33 Hata Kodu Nedir?  

Sıcak su sensör sorunudur. Sıcak su sorunu yaşarsınız. Bu durumda sensör arızası, kablolarda kopma veya kısa devre sorunu söz konusu olabilir. Servis yardımı alırsanız sorun çözümlenecektir.

 • F37 Hata Kodu Nedir?

Kombi basıncının düşük olduğunu anlatan arıza kodudur. Basınç değerine bakacak olursanız eğer 1 barın altındadır. Bu değeri 1,5 e kadar getirmeniz gerekir ki bunun için yapmanız gereken doldurma musluğu ile kombiye su basmaktır. Su basma uygulamasından sonra da eğer sorunda düzelme olmaz ise cihazı resetlemelisiniz. Resetleme sonrasında sorun düzelir. İşlem sonrasında sorun devam ederse ya da işlemi yapamadıysanız eğer mutlaka servisi arayın.

 • F59 Hata Kodu Nedir?

Gaz valfi sorunudur. Bu sorunda cihazda ateşleme sorunu görülür. Sorunun düzelmesi adına gaz valfi değişimi gerekebilir. Servis yardımı alırsanız eğer sorun çözümlenecektir.