Brötje Hata Kodları

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Bilmenizi İsteriz: Makalemizde Baymak Brötje Hata Kodları ve çözüm bilgileri ile birlikte yapılması gereken işlemler bilgisi de detaylı olarak sunulmuştur.
 

 • E10 Hata Kodu Nedir?

Ortam sıcaklık sensöründe sorun olduğu zaman ekranda bu hata kodu yer alır. Sensör arızası, kablolarda kopma ya da kısa devre olabilir. Servisi aramanız gerekir.

 • E25 Hata Kodu Nedir?  

Kalorifer sensörü arızasıdır. Petekleriniz bu hata kodunda ya hiç ısınmaz ya da yeterli ısıtma yapmaz. Kalorifer sensörü arızalı olabilir, kablolarda kopma ya da kısa devre olabilir. Servisi aramalısınız.

 • E28 Hata Kodu Nedir?

Sadece bacalı kombilerde karşımıza çıkan arıza kodudur. Baca sensöründe sorun olabilir ya da baca çekmiyor olabilir. Net tespit için servisi aramalısınız.

 • E50 Hata Kodu Nedir?

Sıcak su sensör sorunudur. Sıcak su problemi yaşarsınız. Sıcak su sensöründe sorun olduğunda, kablolarda kopma ya da kısa devre olduğunda bu sorunu yaşarsınız. Tespit yapılması ve sorunun giderilmesi adına servisi aramalısınız.

 • E110 Hata Kodu Nedir?

Limit termostat (STM) hatasıdır. Aşırı ısınma sorunu olarak da bilinir. Aşırı ısınma sorunlarında önce dairenizde kaç petek kullandığınıza bakın. 3 peteğin mutlaka kullanılır durumda olması gerekir. Değilse vanaları açarak mutlaka kullanım sağlayın. Daha fazla petek açık olmasına karşın yine de bu sorun yaşanıyor ise cihazın parçalarında sorun olabilir. Ana eşanjörün kireçlenmesi, pompanın sıkışması, üç yollu vananın konum değiştirmesi, kalorifer filtresinin tıkalı olması durumları da aşırı ısınmaya sebep olabilir. Servis yardımı almanız gerekir.

 • E119 Hata Kodu Nedir?

Düşük su basınç sorunudur. Tesisat basıncının düşük olduğunu yani cihazın suyunun eksik olduğunu belirtir. Kombi altında mavi ya da siyah doldurma musluğu olacaktır. Sola çevirdiğiniz zaman açılır ve cihaza su dolumu gerçekleşir. Bar değeri 1,5 olana dek su basma işlemi yapın. Basıncı bu değere getirdiğinizde sorun düzelecektir. Düzelme olmadığında ise cihazı resetleyebilirsiniz. Resetleme sonrasında da düzelme olmaz ise servisi çağırmalısınız.

 • E125 Hata Kodu Nedir?

Pompanın kalorifer tesisatında suyu dolaştıramadığını belirten arıza kodudur. Cihaz bu hata kodunda hava da yapmış olabilir. Net bir tespit için servis ekiplerinin sorunu yerinde görmesi gerekmektedir.

 • E130 Hata Kodu Nedir?

Ortam ve kombi içindeki sıcaklığı ölçerek anakarta bildiren sensörde aşırı ısınma meydana geldiğini belirten arıza kodudur. Çözüm adına servisi aramanız gerekir.

 • E133 Hata Kodu Nedir?

Gaz girişinde sorun ya da ateşleme problemidir. Öncelikle dairenizdeki gaz vanalarını kontrol edin. Gaz vanaları kapalı olduğu için bu sorun yaşanabilir. Dairede gaz olduğundan eminseniz eğer resetleme işlemi yapın. Sonuç yine de değişmezse servis yardımı almalısınız. İyonizasyon ateşleme elektrodunda, anakartta ya da gaz armatöründe sorun olabilir. Tespit yapılması ve sorunun çözümlenmesi adına servisi arayınız.

 • E151 Hata Kodu Nedir?

Elektronik kart sorunudur. Bu sorunu yaşadığınızda cihazınız kilitlenir ve çalışma yapmaz. Sorunun düzelmesi adına parça değişimi ya da tamiri gerekmektedir. Anakart müdahalesi için servisi aramalısınız.

 • E156 Hata Kodu Nedir?  

Düşük voltaj problemidir. Brötje model kombiye gelen voltajın düşük olduğunu belirtir. Bu durumda voltajlar düzelene dek beklemelisiniz. Voltajların düzelmesinden sonra da sorun düzelmiyor ise muhtemelen anakart arızalanmış olabilir. Anakarta müdahale edilmesi adına servisi aramalı yardım almalısınız. Yalnız sorun sadece anakart müdahalesi ile sonuç bulmaz. Çözüm adına sizlerin regülatör cihazı kullanması gerekmektedir. Kombi regülatör kullanırsanız eğer bu gibi sorunlarla karşılaşmazsınız.

 • E160 Hata Kodu Nedir?  

Hermetik ve yoğuşmalı kombilerde karşımıza çıkan bir arıza kodudur. Fan motorunda arıza olduğu anlamına gelir. Bu durumda sorun sadece fanda da değildir aslında fanın yanı sıra anakart arızası ya da prosestat arızası da olabilmektedir. Net teşhis ve çözüm adına mutlaka servisi arayınız.

 • E193 Hata Kodu Nedir?

Tesisatta hava var ve buna bağlı olarak aşırı ısınma durumu yaşanıyor. Cihazın havası alındığında sorun giderilecektir. Bu konudaki yardımları uzman servis ekiplerinden almanız gerekir.