Baxi Luna Hata Kodları

Kombi Servisi ve Daha Fazlası
Baymak Baxi Luna Hata Kodları hakkında bilgi almak isterseniz aşağıdaki metni incelemenizi öneririz.
 

 
 • E01 Hata Kodu Nedir?
Ateşleme arızasıdır. Bu sorunda servis çağırmadan önce dairenize gaz geldiğinden emin olun. Gaz vanalarına bakarak kapalı ise açık konuma getirebilirsiniz. Gaz olduğundan eminseniz eğer cihaza reset atabilirsiniz. Reset işlemi en fazla 3 kez yapılabilir. Düzelme olmadığı durumda mutlaka servisi aramanız gerekir. Bu sorunda anakart arızası, gaz valfi arızası, iyonizasyon ateşleme elektrodu arızası olabilmektedir. Net tespit için mutlaka servisi arayınız.
 
 • E02 Hata Kodu Nedir?
Aşısı ısınma problemidir. Bu durumda limit termostat devreye girerek cihazı kilitlemiş kullanıma kapatmıştır. Bu arıza durumu ile karşılaştığınızda petek vanalarını kontrol edin. En azından 3 petek vanası açık olarak kullanımda olsun. Bu konuda sorun yoksa eğer cihazın parçalarında sorun olabilir. Tabi yine de basıncını kontrol edin düşük ise su basın. Basınç değeri normal ise cihazı birkaç kez resetleyin. Sonuç aynı ise servis yardımı alın. 
Ana eşanjörün kireçlenmesi, üç yollu vananın konum değiştirmesi ya da ortada kalması, kalorifer filtresinin tıkanması ve pompanın sıkışması gibi durumlarda bu sorun karşımıza çıkar. Tespit ve müdahale için servisi aramalısınız.
 
 • E03 Hata Kodu Nedir?
Yalnızca bacalı kombilerde baca sensöründe sorun olduğu anlamına gelmektedir. Hava akışı bu sebeple sağlanamaz. Baca da tıkalı olabilir. Önce baca çekişi kontrol edilmeli tıkanıklık var ise giderilmeli daha sonrasında baca sensörüne bakılmalı ve arızalı ise mutlaka değişimi yapılmalıdır.
 
 • E04 Hata Kodu Nedir?
İyonizasyon sorunudur. Bu durumda cihaz gazı algılar ama alev oluşmaz. İyonizasyon elektrodunda ya da anakartta sorun olabilir. Tespit ve müdahale için mutlaka servisi aramalısınız.
 
 • E05 Hata Kodu Nedir?

Kalorifer sensör hatasıdır. Bu arıza durumunda peteklerde ısı olmaz ya da ısı beklenen şekilde olmaz. Kalorifer sensörü arızalı olabilir, kablolarda kopma ya da kısa devre durumu olabilir. Servis yardımı almanız gerekmektedir.

 
 • E06 Hata Kodu Nedir?

Sıcak su sensör hatasıdır. Bu arıza durumunda sıcak su alamazsınız. Sıcak su sensöründe arıza durumu olduğunda, sensör kablolarında kısa devre durumu ya da kopma durumu söz konusu olduğunda bu sorun yaşanabilir. Servis yardımı almanız gerekmektedir.

 • E10 Hata Kodu Nedir?
Karşınıza sıkça çıkacak olan bir arıza durumudur. Bu arıza durumunda cihazın basıncı düşük demektir. Yani cihaza su eklemeniz gerekir. Basıncına bakacak olursanız eğer sıfıra yakın olduğunu da görürsünüz. Bar değerini 1,5 e getirmek adına cihaza doldurma musluğu ile su basın. Su basma işlemi sonrasında sorun düzelir. Düzelme olmadığı durumda cihaza reset atın. Yine de sonuç aynı ise ya da işlemi yapamıyorsanız servis yardımı almanız gerekebilir.
 
 • E25 Hata Kodu Nedir?
Baxi Luna kombide aşırı ısınma limit termostat problemidir. Kalorifer sistem sıcaklığının yüksek olması nedeni ile limit termostat devreye girer ve cihazı kilitler. Öncelikle petek vanalarının açık olduğundan emin olun. Daha sonrasında cihaza reset atın. Düzelme durumu olmazsa servis yardımı alın. Limit termostat sorunlarında; üç yollu vana konum değiştiriyor olabilir, ortada kalıyor olabilir, pompa sıkışmış olabilir, ana eşanjör kireçlenmiş olabilir ya da kalorifer filtresi tıkanmış olabilir. Yerinde tespit etmek gerekir.
 
 • E35 Hata Kodu Nedir?
Alev oluşmadığını belirten arıza kodudur. Daire içinde gaz olmasına rağmen karşılaşılan arıza durumudur. İyonizasyon sorunu olarak da adlandırabiliriz. İyonizasyon elektrodunda ya da anakartt sorun olduğunda bu arıza durumu yaşanır. Sorunun tespit edilip onarılması adına servis yardımı almak gerekir.
 
 • E80 Hata Kodu Nedir?
Baxi Luna kombide anakart sorunudur. Bu sorun karşınıza sadece 80 arızası olarak da çıkabilir. Arıza durumunda cihaz çalışmaz. Bu nedenle de servis yardımı almanız gerekir. Kart tamiri ya da değişimi ile sorun giderilir.
 
 • E97 Hata Kodu Nedir?
Voltajlarla alakalı bir sorun yaşanıldığını belirten arıza kodudur. Bu sorun bir süre bekleme sonrasında düzelmez ise servis yardımı gerekir. Çünkü voltaj sebebi ile büyük ihtimalle anakart hasar görmüştür. Sorunun giderilmesi adına servis yardımı alınız. Bir de bu sorunu bir kez daha yaşamamak adına mutlaka kombi regüatörü kullanmalısınız.
 
 • E98/E99 Hata Kodu Nedir?
Anakart problemidir. Tespit ve onarım adına mutlaka servis ekiplerinden yardım almalısınız.