Luna E97 Hatası 

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Cihazınıza gelen voltajın 160 V’dan düşük olduğunu belirtmektedir.

Luna E97 Hatasında Kullanıcı Neler Yapabilir?

Baymak Luna kombinizde bu hata kodu ekranda yer alıyor ise dairenize gelen voltajda bir sorun var demektir. Bir süre voltajın düzene girmesini bekleyiniz. Voltaj düzene girer ise cihazınızın düzelme ihtimali olabilmektedir. Daireye gelen voltaj düzene girer ise cihazınızı birkaç resetleyiniz. Reset sonrası bir düzelme olmaz ise bu durumda cihazınıza daha fazla müdahale de bulunmadan servisi arayınız.

Luna E97 Hatası Yaşanıldığında Hangi Sorunlar Yaşanır?

Kombinize gelen düzensiz voltaj nedeni ile kombi parçalarında sorun oluşabilmektedir. Düzensiz voltaj nedeni ile büyük ihtimalle kombinizin beyni olan elektronik kartta sorun oluşabilmektedir. Bu durumda elektronik kartın değişimi ya da tamiri yapılmaktadır. Servis ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Luna E97 Hatası Nasıl Çözümlenmektedir?

Cihazınızda düzensiz voltaj gelmesi nedeni ile elektronik kartında yani anakartta sorun oluşabilmektedir. Bu durumda servis ekipleri ile iletişime geçerek yardım alabilirsiniz. Bu durumlarda da anakartın tamiri ya da değişimi yapılacaktır.

Not: Dairenizde voltaj düzensizliği sorunu yaşıyor iseniz bu durumda cihazınız tekrar arızaya geçebilmektedir. Bu duruma önlem almak için regülatör cihazı kullanmanızı önermekteyiz.