Baymak Kombi Ses Yapıyor

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Kullanıcı Neler Yapabilir?

Baymak kombinin sadece ateşleme yapma durumunda ses çıkarması olağan bir durumdur. Çünkü cihaz ateşleme yapıyordur ve ateşleme yapan her kombi ses yapabilir. Yalnız ses yapma durumu petek konumu açıldığında ya da sıcak su musluğu açıldığında değil de sürekli var ise bu bir sorun demektir. Cihaz sürekli ateşleme yapmak durumunda kalıyorsa bu sebeple de ses yapabilir. Bu da ayrı bir sorundur.

Yalnız cihaz sürekli garip sesler çıkarıyor ise bu durumda ses yapma sorunu vardır. Bu sorunda maalesef kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlem yoktur.

Baymak Kombi Ses Yapıyor ise Hangi Parçalar Arızalı Olabilir?

  • Fan arızalı olabilir

Baymak kombilerde ses yapma sorunu olduğunda genelde karşımıza sıklıkla çıkmakta olan bir parçadır. Sadece hermetik ve yoğuşmalı kombilerde bulunur. Ve bu cihazlarda ses yapma sorunu olduğunda genelde fan arızalı olur. Fan arızasında çözüm için tamir ya da değişim uygulaması gerekir. Bunun için de servis soruna müdahale etmelidir.

  • Pompa arızalı olabilir

Devir daim sağlama görevindeki pompada oluşan aksaklık sebebi ile de kombi ses yapabilir. Bu durumda pompa arızası söz konusu ise parça tamir edilir ya da değişimi yapılır. Sorun bu şekilde çözümlenmiş olur.

  • Üç yollu vana arızalı olabilir

Baymak kombide sıcak su ile petek konumunu birbirinden ayıran parçadır. Arıza durumunda ses yapabilmektedir. Sorun var ise parçanın tamiri de olur değişimi de olur.

  • Gaz grubunda sorun olabilir

Gaz grubu; gaz armatörü ya da gaz valfi olarak da bilinen bir parçadır. Ses yapma gibi sorunlarda çok fazla olmasa da genelde karşımıza çıkabilir. Arızalı ise değişimi gerekmektedir.

  • Baca yerinden çıkmış olabilir

Baymak kombiler bu sebeple de ses yapabilmektedir. Bu durumda baca yerine oturtulur ve sorun çözümlenir.

  • Kapak yerinden çıkmış olabilir

Baymak kombi kapağı yerinden çıktığında da cihaz ses yapıyor olabilir. Kapak yerine tam oturtulmadığın yaşanılan bu sorunda mutlaka servisi arayınız.