Baymak Kombi Basıncı Yükseliyor

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Kullanıcı Ne Yapmalı?

Bu sorun bazen kullanıcı müdahalesi sonrasında yaşanabilmektedir. Yani cihazın basıncı düşük olduğunda kullanıcı su basma işlemini yaparken doldurma musluğunu açık unutabilmektedir. Açık unutulma ihtimali olduğundan parça kontrol edilir ve açık kalmışsa kapatılır. Kullanıcı olarak bu sorunda yapabileceğiniz tek işlem budur. Cihaza müdahaleniz olmadı ise bu durumda parça ya da parçalarda sorun olabileceğinden mutlaka servis yardımı alınız.

İşlemleri denedikten sonra sonuç alamazsanız ve yine kombinizin basıncı yükselmeye devam ederse bu durumda servis çağırmalısınız. Ayrıca cihaza hiçbir müdahaleniz olmadığı halde kombinizin basıncı giderek yükseliyor ve kombi yüksek basınç sebebi ile su akıtmaya başlıyorsa yine uzman yardımı almanızı öneriyoruz.

Baymak Kombi Basıncı Yükseliyor ise Sebepleri Nelerdir?

  • Doldurma musluğu açık kalmış ya da kırılmış olabilir

Doldurma musluğu açık ise kapatın. Kırıldı ise mutlaka değişimi gerekmektedir. Değişim işlemi için de servis yardımı almanız gerekmektedir.

  • Plaka eşanjörde problem olabilir

Plaka eşanjör arızalı ise parça tespiti sonrasında mutlaka değişim işlemi gerekmektedir. Değişim uygulaması adına da sizlerin servis yardımı alması gerekmektedir.

  • Genleşme tankının havası eksik ya da delinme durumu olabilir

Önce genleşme tankının havasına bakılır. Eksik ise hava basılır. Havası eksik değil de delinme var ise bu tespit edilir. Tespit sonrasında parça değişimi yapılır ve sorun çözümlenir.

  • Tek aşanjörlü Baymak kombilerde ana eşanjörde de sorun olabilir

Ana eşanjörde sorun var ise bu genelde delinme durumu olur. Bu sorunda su akıntısı da olabilir. Parça arızalı ise değişimi yapılması gerekir.

Baymak kombide bu sorun yaşanıldığı zaman basıncın ne kadar yükseldiği de önemlidir. Baymak kombideki basınç 2,5 barı geçerse eğer yüksek demektir. 1 ile 2 bar arasındaki basınç değeri ya da 2,5 a kadar olan basınç değeri normaldir. Cihazda sorun olduğu anlamına gelmez. Basınç zaten 2,5 barı geçerse kombi yüksek basınçtan su akıtmaya başlar. Bu durumda yapabileceğiniz işlem olmaz işi uzmanına bırakırsanız sorun tespit edilir ve müdahale de ona göre yapılır.