Baymak 88 Hatası

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Baymak 88 Hatası elektronik kart hatası olarak bilinen harici bir sorundur. Bazı modellerde E88 arıza kodu da belirebilmektedir.

Baymak 88 Hatası Neden Kaynaklanır?

Baymak 88 hataları genellikle voltaj düzensizliğinden kaynaklı bir sorun olmaktadır. Bu durumda cihazınızdan hiçbir türlü verim alınamaz. Bu hata kodu genellikle kış aylarında karşımıza çıkmakta olan hata kodlarından birisidir. Bunun nedeni ise kış aylarında oldukça sık yaşanılan elektriklerin kesilmesi ya da voltajın düzensiz gelmesidir. Bundan kaynaklı da kullanıcılar bu sorun ile karşılaşmaktadırlar.

Baymak 88 Hatası Çözümü Nasıl Olmalıdır?

Baymak 88 arızalarında genellikle kombinin beyni yani elektronik kart arızalanmaktadır. Bu durumda işin uzmanını bırakmanız gerekmektedir. Elektronik kart arızalandığı zaman tamiri ya da değişimi yapılmaktadır. Bu durumda kesinlikle kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeyiniz. Servis yardımı alarak sorunun çözümlenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Baymak 88 Hatasını Önlemek İçin Alınabilecek Önlemler Nelerdir?

Baymak kombi ekranında beliren 88 hatası yukarıda da anlatıldığı üzere voltajdan kaynaklanmaktadır. Bu nedenle de voltajı düzene sokacak bir cihaz kullanmanız gerekmektedir. Bu cihazda regülatör olmaktadır. Regülatör cihazı kombiye gelen voltajı düzenlemekte ve düzensiz gelen voltaj nedeni ile cihazınızın arızalanmasını önlemektedir. Regülatör cihazını başka elektronik cihazlarınız içinde kullanabilirsiniz.